/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Pozbud kupił nieruchomość od Adpolu - nie będzie przejęcia spółki?

Pozbud T&R

Autor: dja
Źródło: Pozbud T&R
Data: 2011-03-28


Pozbud T&R S.A. poinformował o nabyciu za 2,9 mln zł brutto nieruchomości w Toruniu. Tego samego dnia spółka poinformowała o odstąpieniu od rozmów w sprawie przejęcia spółki. Pozbud nie ujawnia nazwy spółki, jednak najprawdopodobniej chodzi właśnie o Adpol

Zakupiona nieruchomość to budynek mieszkalno-biurowo-handlowy o powierzchni użytkowej 585,10 m2, w którym mieści się między innymi Salon sprzedaży, Biuro sprzedaży oraz Biuro eksportu firmy Adpol, jednego z największych producentów stolarki otworowej drewnianej w Polsce.

O rozmowach w sprawie przejęcia przez Pozbud T&R jednego z największych w kraju producentów stolarki drewnianej "mówiło się" w branży od połowy ubiegłego roku. Na początku sierpnia ubiegłego roku Pozbud poinformował o podpisaniu 30 lipca 2010r. listu intencyjnego dotyczącego rozpoczęcia rozmów w sprawie przejęcia spółki z branży, której nazwy nie ujawniono.

W komunikacie spółki z 25 marca zarząd Pozbudu podał do wiadomości, że negocjacje zostały zakończone niepowodzeniem tzn. w efekcie prowadzonych negocjacji nie doszło do uzgodnienia pomiędzy stronami kluczowych parametrów transakcji m.in. cena obejmowanego pakietu akcji. W związku z powyższym Pozbud T&R S.A. nie obejmie akcji podmiotu z branży, w sprawie których prowadził negocjacje.

Zbieżność dat komunikatów pozwala przypuszczać, że negocjacje dotyczyły właśnie Adpolu.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz