/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Schattdecor uruchomił produkcję w nowych fabrykach

Schattdecor

Autor: dja
Źródło: Schattdecor
Data: 2011-03-26


Pod koniec roku 2009 rada nadzorcza niemieckiej Grupy Schattdecor dała zielone światło do budowy dwóch nowych fabryk - w Turcji i USA. Zakład w Stambule ruszył 3 grudnia 2010, a niecałe dwa miesiące później - 28 stycznia 2011, uruchomiono produkcję w amerykańskim zakładzie w St. Louis.

11 miesięcy trwała budowa zakładu w Turcji11 miesięcy trwała budowa zakładu w TurcjiFot. Schattdecor

Zakład Schattdecor w Stambule wybudowano w rekordowym czasie 11 miesięcy. 3 grudnia 2010 zadrukowano w nim pierwszą rolę papieru dekoracyjnego. Dzięki inwestycji Schatdecor może lepiej dostosowywać się do potrzeb rosnącego rynku tureckiego i krajów ościennych.

Szefowie Anja Schatt i Robert Vuga cieszą się wraz z całą turecką załogą z otwarcia i obiecują duże zaangażowanie w projekt.

Fabryka w USA powstała w ciągu 9 miesięcyFabryka w USA powstała w ciągu 9 miesięcyFot. Schattdecor


 
Budowa zakładu w St. Louis trwała 9 miesięcy. Uruchomienie produkcji w USA, pozwoli pracownikom przedstawicielstwa handlowego Schattdecor z USA oferować zadrukowane papiery dekoracyjne made by Schattdecor bezpośrednio w USA i reagować szybko  na życzenia klientów z tego rynku.

Mimo tego, że rynek amerykański wolniej wychodzi z kryzysu ekonomicznego , w porównaniu do rynku europejskiego, załoga Schattdecor z optymizmem patrzy w przyszłość. Bestsellery wzornicze firmy, które były bardzo dobrze widoczne podczas ostatnich targów meblowych w Kolonii, gwarantują grupie sukces u klientów na całym świecie. Rynek amerykański jest jednak bardzo specyficzny i stawia przed firmą nowe zadania, podkreśla szef sprzedaży grupy Roland Auer. Przy dużym zaangażowaniu i profesjonalizmie załogi oraz przy odpowiednim wsparciu finansowym, pozycja przedsiębiorstwa w Ameryce Północnej będzie się zapewne wzmacniać. Fabryka w USA jest 14 zakładem produkcyjnym Grupy Schatdecor na świecie.

Inwestycje nie omijają Polski
Grupa Schattdecor inwestuje również w Polskie zakłady. Rok 2011 firma rozpoczęła uroczystym otwarciem nowej maszyny lakierniczej. 07. stycznia w Głuchołazach pracownicy firmy i goście z bawarskiej centrali na czele z właścicielem grupy panem Walterem Schattem i małżonką Ursulą świętowali wejście w rok 2011 i zakończenie nowej inwestycji.

Montaż nowej maszyny lakierniczej w Głuchołazach zajął ponad dwa miesiące czasu. PLM 6 to bardzo nowoczesna linia lakiernicza, która lakieruje folię preimpregnat dwukrotnie online. Nowe urządzenia umożliwiają produkcję folii o szerokości do 2,75m z prędkością 350m/min. Biorąc pod uwagę istotny wzrost zamówień na folie Smartfoil w jakości R4 produkowaną w Głuchołazach, inwestycja została zrealizowana w najwłaściwszym momencie, dzięki czemu Schattdecor będzie mógł zapewnić swoim klientom najwyższą jakość produktu i serwisu. W 2011r. produkcja w Głuchołazach odbywać się będzie na trzech maszynach lakierniczych.

Nowa linia lakiernicza to nie jedyna inwestycja jaka miała miejsce w ostatnim czasie w zakładzie w Głuchołazach. W połowie 2010r. oddano tam do użytku nowo wybudowaną halę magazynową.

 

***

Niemiecka Grupa Schattdecor jest światowym liderem w liderem światowym w druku papierów dekoracyjnych. Posiada zakłady produkcyjne zlokalizowane w Niemczech, Polsce, Rosji, Chinach, Brazylii, Turcji, USA oraz we Włoszech.

Na polskim rynku firma Schattdecor działa od roku 1993. W początkowej fazie funkcjonowała jako joint-venture pod nazwą Maltaprint Sp. z o.o. w Poznaniu. W 1996r. spółka stała się podmiotem w 100% zależnym od Schattdecor. W roku 1998 zakończono budowę nowoczesnego zakładu w gminie Tarnowo Podgórne, który specjalizuje się w produkcji papieru dekoracyjnego. W 1999r. Schattdecor przejął większościowy pakiet udziałów w spółce Prismadecor w Głuchołazach, jedynym udziałowcem tej spółki Schattdecor został w 2005r. Obecnie zakład w Głuchołazach jest w grupie Schattdecor wiodącym producentem folii na bazie preimpregnat. W 2008r. przeprowadzony został proces integracji polskich spółek. Siedziba centrali Schattdecor Sp. z o.o. mieści się w Tarnowie Podgórnym.

W 2010r. Schattdecor obchodził 25-lecie działalności. W jubileuszowym roku przedsiębiorstwo uzyskało rekordowe wyniki: sprzedaż sięgnęła poziomu 440 mln. euro (wobec 350 mln. euro w 2009), a poziom produkcji przekroczył 100 tys. ton (ok. 1,5 mld m2 dekorów).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz