/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

OZPTD: Kolejne protesty transportowców

OZPTD

Autor: oprac. dja
Źródło: OZPTD
Data: 2011-03-26


22 i 24 marca odbyły się kolejne akcje protestacyjne przewoźników surowca drzewnego reprezentowanych przez Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego. Tym razem odbyły się one w Szczecinku, gdzie adresatem protestu był Kronospan oraz w Ostrołęce, w której siedzibę ma StoraEnso.

Protest firm transportowych przed zakładami StoraEnso w OstrołęceProtest firm transportowych przed zakładami StoraEnso w OstrołęceFot. OZPTD

Protestujący zapowiadają, że jeżeli stawki za przewóz nie wzrosną, to 1 kwietnia wstrzymają dostawy drewna do największych krajowych zakładów przerabiających drewno okrągłe.

Zdaniem OZPTD stawki za transport drewna powinny być wyższe o 100-120%. Obecnie stawka za 1 km ładowny (przejazd z załadunkiem), realizowany na zlecenie dużych firm wynosi poniżej 6 zł, podczas gdy rzeczywisty koszt przewoźnika, który ładuje dopuszczalną prawem masę drewna (ok. 25 m3) to 10,80 zł za 1 km.

Transportowcy zapowiadają, że jeżeli stawki za przewóz nie wzrosną, to 1 kwietnia wstrzymają dostawy drewna do największych krajowych zakładów przerabiających drewno okrągłe.
 
 
Filmowa relacja z protestu firm transportowych przed zakładami Kronospan Szczecinek
 

 

OZPTD: Kolejne protesty transportowców (Zdjęcia: 3)

Protest firm transportowych przed zakładami StoraEnso w OstrołęceProtest firm transportowych przed zakładami StoraEnso w OstrołęceProtest firm transportowych przed zakładami StoraEnso w Ostrołęce

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA