/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

II Zawody Młodych Leśników

Koło Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Autor: Monika Kubiak
Źródło: Koło Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
Data: 2011-03-24


W dniach 9-11 marca b.r. pod patronatem honorowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i Polskiego Towarzystwa Leśnego, odbyły się II Zawody Młodych Leśników organizowane przez Koło Leśników działające przy Wydziale Leśny UP w Poznaniu.

Zawody drwali - konkurencja przerzynka na dokładnośćZawody drwali - konkurencja przerzynka na dokładnośćFot. Koło Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

W konkurencjach zmagało się siedem drużyn z techników leśnych w Biłgoraju, Tucholi, Zagnańsku, Goraju, Miliczu, Warcinie, i Rogozińcu. Tegoroczni maturzyści walczyli o stypendia fundowane przez Rektora, Dziekana Wydziału Leśnego oraz Koło Leśników UP w Poznaniu.

W pierwszym dniu zawodów odbył się test wiedzy oraz bieg na orientację z rozpoznawaniem fauny i flory. Dla opiekunów drużyn zorganizowano „Debatę zawodową” z udziałem Dziekana Wydziału Leśnego Prof. dr hab. Romana Gornowicza i prodziekana Wydziału Technologii Drewna Prof. dr hab. Jerzego Świgonia.

Rozmowę z nauczycielami na temat przyszłości szkolnictwa średniego poprowadził dr inż. Władysław Kusiak, a swoją obecnością zaszczycili nas dr inż. Anna Wierzbicka oraz opiekun Koła Leśników dr inż. Jarosław Szaban.

W drugim dniu odbyły się zawody drwali z konkurencjami: przerzynka na dokładność, przerzynka złożona oraz okrzesywanie. Wieczorem, na zakończenie zawodów zorganizowano ognisko za D.S. Przylesie.

Ostatni dzień Zawodów odbył się bez rywalizacji. Koło Leśników zaplanowało dla uczestników i ich opiekunów przejazd po Poznaniu tramwajem wycieczkowym RETRO.
Popołudniu w Kolegium Rungego odbyło się uroczyste wręczenie nagród z udziałem Pani Prorektor Prof. dr hab. Moniki Kozłowskiej, Dziekana Wydziału Leśnego Prof. dr hab. Romana Gornowicza oraz Przewodniczącego Wielkopolskiego Oddziału PTL Jerzego Flisykowskiego.

Nagrodę za pierwsze miejsce odebrał maturzysta z Goraja – Dominik Majer, natomiast drugie i trzecie miejsce należało do uczniów Zespołu Szkół Leśnych w Miliczu – Igora Słabickiego i Kamila Gęsikiewicza.

W konkursie drużynowym najlepsi byli zawodnicy z Milicza, drugie miejsce zajęła ekipa z Warcina, natomiast trzecie z Goraja.

Koło Leśników bardzo dziękuje Władzom Uczelni oraz Władzom Wydziału Leśnego za pomoc i wsparcie w organizacji. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Prof. Andrzeja Grzywacza, Przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Leśnego za objęcie naszych Zawodów patronatem honorowym. Dziękujemy też sponsorom, w szczególności Regionalnej Dyrekcji LP w Poznaniu, LZD Murowana Goślina oraz firmom Grube i Sthil za ufundowanie nagród dla zawodników i wszelką pomoc.


II Zawody Młodych Leśników – lista laureatów

1. Majer Dominik (Goraj)
2. Gęsikiewicz Kamil (Milicz)
3. Słabicki Igor (Milicz)
4. Gala Tomasz (Milicz)
5. Śmich Jacek (Biłgoraj)
6. Glibowski Albert (Zagnańsk)
7. Cieślik Dariusz (Zagnańsk)
8. Lewandowski Jędrzej (Warcino)
9. Wajsowicz Tomasz (Warcino)
10. Jelinek Mateusz (Rogoziniec)
11. Wiącek Janusz (Warcino)
12. Kusiak Damian (Biłgoraj)
13. Urbaniak Przemysław (Rogoziniec)
14. Mąkosa Zachary (Tuchola)
15. Gosztyła Bartosz (Goraj)
16. Salwa Paweł (Zagnańsk)
17. Maciński Maciej (Rogoziniec)
18. Mokszan Michał (Tuchola)
18. Sijka Bartłomiej (Goraj)
19. Mazur Paweł (Biłgoraj)
20. Oman Piotr (Tuchola)


Drużynowo
I. Milicz 7888 pkt
II. Warcino 7207 pkt
III. Goraj 7093 pkt

II Zawody Młodych Leśników (Zdjęcia: 8)

Zawody drwali - konkurencja przerzynka na dokładnośćZawody drwali - przygotwania do konkurencji okrzesywanieZawody drwali - konkurencja okrzesywanieBieg na orientację - stanowisko ornitologiczneBieg na orientację - stanowisko łowieckieTest wiedzyTest wiedzyBieg na orientację

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA