/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Uczniowie z Tucholi mistrzami umiejętności leśnych

Husqvarna

Autor:
Źródło: Husqvarna
Data: 2011-03-21


Przerzynka kombinacyjna, okrzesywanie, zmiana łańcuch tnącego – to tylko niektóre konkurencje, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy III Mistrzostw Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych. Najlepsi okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Leśnych w Tucholi, którzy będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy odbywających się pod koniec maja w Goraju k. Czarnkowa.

Zwycięska drużyna ZSL w TucholiZwycięska drużyna ZSL w TucholiFot. Husqvarna

13 drużyn uczniów szkół leśnych z całej Polski (zrzeszonych w Stowarzyszeniu Szkół Rolniczych i Leśnych EUROPEA – Polska), wzięło udział w zawodach, które były polskimi eliminacjami do tegorocznych Mistrzostw Europy w Umiejętnościach Leśnych. Patronat nad imprezą objęli m.in.: Minister Środowiska, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych i Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Wyniki dwudniowych zmagań zostały ogłoszone w kategoriach indywidualnych i zespołowych. Do końca nie było wiadomo, kto stanie na podium. Choć ZSL w Tucholi okazał się najlepszy w pracy pilarką, to w „Biegu Leśnika” bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci ZSL w Rucianem-Nidzie, którzy zdobyli przewagę prawie 500 punktów nad konkurentami. Suma punktów z dwudniowych zawodów pozwoliła jednak na ostateczny triumf ZSL w Tucholi – podobnie jak w latach ubiegłych (Mistrzowie Polski w Umiejętnościach Leśnych 2009 i 2010).

Mistrzowskie Drużyny
I miejsce - Zespół Szkół Leśnych w Tucholi
II miejsce - Zespół Szkół Leśnych im. Unii Europejskiej w Rucianem-Nidzie
III miejsce - Technikum Leśne im. prof. Jana Miklaszewskiego w Starościnie

Mistrzowie Indywidualni - praca pilarką
I miejsce - Piotr Oman z ZSL w Tucholi
II miejsce - Zachariasz Mąkosa z ZSL w Tucholi
III miejsce - Andrzej Byczyk z TL w Starościnie

W tegorocznych zawodach brały udział również zawodniczki. Zespół Szkół Leśnych z Warcina reprezentowały dwie uczennice. W pracy pilarką mogą pochwalić się nie mniejszymi umiejętnościami niż rówieśnicy. - Często koledzy nie traktują nas jak równorzędnych konkurentów i są bardzo zaskoczeni, gdy osiągamy wyniki lepsze od nich. Wielu z nich jednak gratuluje nam i nie kryje słów uznania. Nie mamy żadnej taryfy ulgowej – tak jak oni trenujemy ciężko i dajemy z siebie wszystko. -  powiedziała Agnieszka Mańska z ZSL w Warcinie.

Najlepsi z najlepszych…
Dyrektor ZSL w Goraju, Albert Tabaka, wręczając wyróżnienia nie krył uznania dla młodych zawodników, którzy wykazali się zaangażowaniem, ogromną sprawnością i wiedzą podczas wykonywania zadań konkursowych, a także postawą fair play. - Mistrzostwa te są okazją nie tylko do sprawdzenia swoich umiejętności. Uczą one dyscypliny i rozwagi. To także droga do wymiany poglądów z kolegami z innych szkół, okazja do przeżycia wspaniałej przygody
i doskonalenia zawodowego -
mówił.

Mistrzowska szkoła oprócz pucharów otrzymała nagrodę od głównego sponsora zawodów, firmy Husqvarna Poland, w postaci pilarek, które wręczył przedstawiciel firmy Jerzy Banaszczyk - Przyjechaliście do Goraja, aby sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności leśne. Jestem pewien, że wykorzystacie je z pożytkiem w swoim życiu. W dzisiejszych czasach, posiadanie wielu różnych umiejętności jest potrzebne każdemu człowiekowi. Chciałabym serdecznie pogratulować zawodnikom. Wszyscy jesteście zwycięzcami - powiedział.

Obecni na uroczystości zakończenia Mistrzostw przedstawiciele GDLP podziękowali wszystkim uczestnikom oraz organizatorom z ZSL w Goraju za przeprowadzenie zawodów w miłej i przyjaznej atmosferze.

 

***

Organizacją III Mistrzostw Polski w Umiejętnościach Leśnych, dla uczniów techników leśnych z całego kraju, zajął się Zespół Szkół Leśnych. im. inż. Jana Kloski w Goraju. Jest to jedyna publiczna szkoła leśna w województwie wielkopolskim. Organem prowadzącym szkołę jest Minister Środowiska. Szkoła w Goraju może poszczycić się 66-letnią tradycją w kształceniu leśników. W skład Zespołu wchodzą: 4-letnie Technikum Leśne oraz 2-letnia Zaoczna Policealna Szkoła Leśna. Szkoła znajduje się w kompleksie zamkowym otoczonym lasem bukowym (6 km od Czarnkowa).

Uczniowie z Tucholi mistrzami umiejętności leśnych (Zdjęcia: 3)

Zwycięska drużyna ZSL w TucholiKonkurencja - okrzesywanieKonkurencja - przerzynka

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz