/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Rosyjska Grupa Ilim Timber kupiła tartaki w USA

Ilim Timber Industry

Autor: oprac. dja
Źródło: Ilim Timber Industry
Data: 2011-03-20


Rosyjska grupa Ilim Timber Industry zawarła umowę kupna amerykańskiej spółki Tolleson Lumber Company.

Fot. Tolleson Lumber Company

Nabycie przez Ilim Timber Industry spółki w Ameryce Północnej jest kolejnym krokiem w realizacji strategii, której celem jest stać się światowym liderem w przemyśle tartacznym pod względem obecności na kluczowych rynkach w Azji, Europie i Ameryce, wydajności i wielkości produkcji. Po przejęciu w ubiegłym roku dwóch tartaków niemieckiej gruby Klausner oraz amerykańskiego Tolleson Lumber Company, moce produkcyjne Ilim Timber sięgaja 3,9 mln m3 tarcicy oraz 150 tys. m3 sklejki, co daje jej miejsce w grupie 10 największych producentów na świecie. Grupa jest największym rosyjskim eksporterem tarcicy iglastej na rynek chiński. Ilim Timber Industry w siedmiu zakładach produkcyjnych zatrudnia ok. 3 tys. pracowników.

Historia Tolleson Lumber Company sięga 1919r. Obecnie w skład przedsiębiorstwa wchodzą dwa tartaki o łącznej zdolności produkcyjnej rzędu 780 tys. m3 tarcicy iglastej rocznie oraz zakład przerobu dalszego, w którym produkowane sa przede wszystkim wyrobu strugane.

- Kluczowymi czynnikami przy podejmowaniu o wyborze Tolleson Lumber Company było doświadczenie w produkcji oraz spójna wizja zarządu co do przyszłości firmy. Tolleson stanie się podstawą do dalszej ekspansji w USA, która jest częścią naszej strategii biznesowej - stwierdził Boris Zingarevich, Prezes Zarządu Ilim Timber Industry.

- Jesteśmy pod dużym wrażeniem globalnej wizji Grupy Ilim i chcemy być jej integralną częścią. -
stwierdził Rusty Wood, CEO Tolleson Lumber Company.

Transakcja została zorganizowana w ramach wsparcia finansowego i doradztwa realizowanego przez Sbierbank, uważanego za finansowe ramię rosyjskich władz wspierające czołowe rosyjskie przedsiębiorstwa i banki do przejmowania aktywów firm po za granicami Rosji.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz