/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Stena Line: Polskie sklepy IKEA najtańsze

PAP

Autor:
Źródło: PAP
Data: 2011-03-18


Szwedzi robiąc zakupy w polskich sklepach IKEA mogą zaoszczędzić średnio 18% - wynika z rankingu IKEA-Index przygotowanego przez Stena Line. Więcej niż u siebie Szwedzi zapłacą za meble w Norwegii, Danii i Niemczech.

W rankingu IKEA-Index porównano ceny pięciu popularnych produktów dostępnych w sklepach IKEA w 10 krajach w Europie. Okazało się, że dla Szwedów najtaniej jest w Polsce. Kupując rozkładaną sofę w polskim sklepie mogą zaoszczędzić 1,5 tysiąca koron (ok. 680 złotych), a na meblach kuchennych nawet 10 tysięcy (ok. 4,5 tys. zł).

Jak twierdzi Niclas Martensson, menedżer linii Karlskrona-Gdynia przewoźnika promowego Stena Line, który opracował ranking cen, już widoczny jest wzrost zainteresowania Szwedów podróżami do Polski. "Można w Polsce znacznie taniej nie tylko spędzić urlop, ale też mniej wydać na zakupy. To m.in. efekt mocnej waluty (korony szwedzkiej)" - twierdzi.

Za meble w sklepach IKEA Szwedzi mniej wydadzą również w Hiszpanii (o 8,5%), Francji (5,2%), Holandii (4,5%), a także nieznacznie we Włoszech (0,7%). Kraje te jednak dla osób planujących zakupy ze względu na odległość i koszty transportu nie są konkurencyjne wobec Polski.

Z IKEA-Index wynika, że znacznie wyższe ceny niż w Szwecji są w sklepach IKEA w Norwegii (12,3%), Danii (5,0%), Niemczech (2,9%) oraz Finlandii (1,6%).

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz