/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

III Mistrzostwa Polski w Umiejętnościach Leśnych

Husqvarna

Autor:
Źródło: Husqvarna
Data: 2011-03-18


W dniach 17 - 20 marca 2011 r. w zabytkowej scenerii Zamku w Goraju odbędą się III Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych. Młode drużyny drwali z techników leśnych z całej Polski zmierzą się w licznych konkurencjach, których główną nagrodą będzie możliwość reprezentowania Polski na Mistrzostwach Europy. Patronat nad imprezą objęli m.in.: Minister Środowiska, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych i Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Fot. Drewno.pl

Tegorocznym gospodarzem Mistrzostw Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych jest Zespół Szkół Leśnych w Goraju, placówka dydaktyczna położona w zabytkowych obiektach zespołu pałacowego. W zawodach wezmą udział drużyny młodych drwali zrzeszonych
w Stowarzyszeniu Szkół Rolniczych i Leśnych EUROPEA – Polska. Zmierzą się oni w licznych konkurencjach indywidualnych i zespołowych, wymagających od nich ogromnej sprawności i precyzji. Zwycięska drużyna będzie miała zaszczyt reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy, które odbędą się w dniach 25-29 maja 2011r., również w Goraju.

Mistrzostwa Polski  w Umiejętnościach Leśnych to wspaniała okazja, aby młodzi drwale mogli sprawdzić swoje umiejętności w tak wielu dziedzinach. Ambitni zawodnicy, ciekawe zadania i towarzysząca temu atmosfera rywalizacji, na pewno uczyni te Mistrzostwa niezapomnianymi” - powiedział Jerzy Banaszczyk, przedstawiciel Sponsora Głównego – firmy Husqvarna Poland.

Młodych zawodników czekają bardzo intensywne dwa dni zawodów, w trakcie których sprawdzą się w aż 21 zadaniach!

Uwaga! Drzewo!
Pierwszy dzień rozpocznie się od sprawdzenia praktycznych umiejętności pracy pilarką, które podzielone zostało na pięć zadań: zmiana łańcucha tnącego, przerzynka kombinacyjna, przerzynka precyzyjna, ścinka drzew oraz okrzesywanie.  

Drugiego dnia odbywa się tzw. „Bieg Leśnika”. Oprócz doskonałej orientacji w terenie i spostrzegawczości, zawodnicy będą musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu leśnictwa.
„Bieg Leśnika to jedna z głównych konkurencji Mistrzostw, ponieważ do zdobycia jest aż 6000 punktów. W trakcie ponad 4 godzinnego biegu zawodnicy zmierzą się z ciekawymi zadaniami. Do ich rozwiązania niezbędna będzie wiedza teoretyczna zdobyta w technikum, ponieważ zawodnicy będą musieli m. in. oszacować wiek i wysokość drzewa, rozpoznać gatunki drzew i zwierząt, czy też udzielić pierwszej pomocy. Nie będą to łatwe zadania, ale gra jest warta świeczki!” – powiedział dyrektor Zespołu Szkół Leśnych w Goraju – Albert Tabaka.  

Zapraszamy do Goraja na III Mistrzostwa Polski w Umiejętnościach Leśnych!

Uroczyste rozpoczęcie zawodów odbędzie się 18 marca o godz. 8.15.  
Zmagania zawodników będzie można oglądać do ok. godz. 18.00.
Ogłoszenie wyników oraz odznaczenie zwycięzców odbędzie się 20 marca o godz. 08.30.

***
Organizatorem III Mistrzostw Polski w Umiejętnościach Leśnych, dla uczniów techników leśnych z całego kraju jest Zespół Szkół Leśnych. im. inż. Jana Kloski w Goraju. Jest to jedyna publiczna szkoła leśna w województwie wielkopolskim. Organem prowadzącym szkołę jest Minister Środowiska. Szkoła w Goraju może poszczycić się 66-letnią tradycją w kształceniu leśników. W skład Zespołu wchodzą: 4-letnie Technikum Leśne oraz 2-letnia Zaoczna Policealna Szkoła Leśna. Szkoła znajduje się w kompleksie zamkowym otoczonym lasem bukowym 6 km od Czarnkowa.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz