/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

6 mln strat po pożarze magazynu 2x3 S.A.

Drewno.pl

Autor: pks
Źródło: Drewno.pl
Data: 2011-03-14


W nocy z 12 na 13 marca wybuchł pożar w jednej z hal spółki 2x3 S.A. zajmującej się produkcją m.in. tablic korkowych.

Akcja strażaków trwała ponad 22 godzinyAkcja strażaków trwała ponad 22 godzinyFot. KP PSP Choszczno

Pożar wybuchł 12 marca ok. godz 23. Gdy pierwsze jednostki Straży Pożarnej dotarły na miejsce zdarzenia, płomienie znajdowały się na całej powierzchni dachu budynku magazynowego o powierzchni ok. 2000 m2.

Do zdarzenia zadysponowano m.in. 3 samochodów gaśniczych. W pierwszym rzędzie działania strażaków miały na celu zapobiec przeniesieniu pożaru na sąsiadujące hale. Po ok. 1,5 godz. udało się zapobiec rozprzestrzenianiu pożaru, po tym okresie trwało wielogodzinne dogaszanie hali. Cała akcja trwała ponad 22 godziny, w gaszeniu hali brało udział 66 strażaków.

Wstępne straty oszacowano na ok. 6 mln zł. Doszczętnie spłonęła hala magazynowa wraz ze znajdującymi się w niej wyrobami gotowymi i półfabrykatami.

Według komunikatu Anny Kuzynin, prezesa 2x3 S.A., produkcja w zakładzie wznowiona została już 14 marca. W związku ze zniszczeniem gotowych produktów nastąpi opóźnienie w realizacji zamówień. Jednak pierwsze wysyłki będą realizowane już od 21 marca. W celu jak najszybszej realizacji zamówień i odtworzenia stanów magazynowych produkcja odbywać się będzie w trybie trzyzmianowym.

2x3 S.A. to jeden z liderów rynku produktów komunikacji wizualnej z przeznaczeniem dla biura, szkoły, instytucji administracji publicznej, przedsiębiorstw różnych branż, rynku reklamowego, jak również do użytku domowego. W ofercie firmy znajdują się elementy wyposażenia pomieszczeń biurowych, sal konferencyjnych i szkoleniowych, czyli zarówno najprostsze tablice korkowe w ramie drewnianej, tablice tekstylne, tablice suchościeralne, magnetyczne jak i wysokiej jakości tablice z powierzchnią ceramiczną, tablice rozkładane - tryptyki, tablice obrotowo-jezdne, flipcharty, stojaki do tablic oraz ekrany projekcyjne, meble prezentacyjne i akcesoria usprawniające prace z produktami oraz zapewniające ich prawidłową eksploatację i pielęgnację.

6 mln strat po pożarze magazynu 2x3 S.A. (Zdjęcia: 2)

Akcja strażaków trwała ponad 22 godzinyZniszczona hala magzynowa

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA