/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Ewa Ratajczak przewodniczącą sieci naukowej InnovaWood

ITD

Autor: Anna Gałecka
Źródło: ITD
Data: 2011-03-14


Dr hab. Ewa Ratajczak, prof. nadzw., zastępca dyrektora ds. naukowych Instytutu Technologii Drewna została wybrana przewodniczącą międzynarodowej sieci naukowej InnovaWood na lata 2011-2013. Wybory odbyły się podczas Zgromadzenia Ogólnego w dniach 1-2 marca 2011 roku w Brukseli.

Ewa Ratajczak przewodniczącą sieci naukowej InnovaWoodEwa Ratajczak przewodniczącą sieci naukowej InnovaWoodFot. ITD

Misją InnovaWood jest dążenie do integracji europejskiej przestrzeni badawczej łańcucha leśno-drzewnego oraz wspieranie go w zakresie wykorzystywania innowacji, badań i edukacji jako stymulatorów rozwoju i wzrostu konkurencyjności.

Obecnie sieć skupia blisko 70 instytucji naukowo-badawczych leśnictwa i drzewnictwa z ponad 20 krajów, a jej priorytetowe działania skupiają się wokół koordynacji współpracy pomiędzy uczestnikami sieci, promocji innowacyjnych rozwiązań w sektorach reprezentowanych przez członków, wspierania ich w obszarach b+r, edukacji, szkoleń i transferu technologii, komunikacji sieci z partnerami z przemysłu oraz Komisją Europejską, a także wspieraniu działania KE w kluczowych obszarach polityki w zakresie leśnictwa i drzewnictwa.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz