/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Współtwórcy ubiegłorocznej Fabryki Mebli na Żywo nagrodzeni

NOT Poznań

Autor: oprac. dja
Źródło: NOT Poznań
Data: 2011-03-10


Poznańska rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT po raz dziesiąty przyznała nagrody za najlepsze prace dyplomowe w dziedzinie techniki. Tym razem zwycięzcami są czterej młodzi inżynierowie: Michał Maslej, Waldemar Mieszała, Artur Majchrzak i Piotr Podgórniak - absolwenci poznańskiego Wydziału Technologii Drewna.

Fabryka Mebli na Żywo podczas targów DREMA 2010Fabryka Mebli na Żywo podczas targów DREMA 2010Fot. Drewno.pl

Konkurs pt. „Wyróżniająca się praca dyplomowa I lub II stopnia studiów w dziedzinie techniki oraz organizacji i usług” jest organizowany od dziesięciu lat przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT Rada w Poznaniu.

Celem Konkursu jest podkreślenie znaczenia problemów techniki w społeczeństwie uczącym się oraz wyróżnianie dyplomantów zajmujących się innowacyjną tematyką, a także dowartościowanie twórczego wysiłku opiekunów wyróżnionych prac .
W 2010 roku na konkurs wpłynęło 10 prac dyplomowych absolwentów Politechniki Poznańskiej z Wydziałów: Budowy Maszyn i Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej oraz z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z Wydziału Technologii Drewna.

Zgłoszone na konkurs prace są ze sobą nieporównywalne tak pod względem wykonania jak i warsztatu metodycznego oraz różnicowanej tematyki, dlatego też wybór najlepszych prac dla komisji nie był łatwy.

Komisja na podstawie recenzji oraz opinii promotorów a także przebiegu egzaminów dyplomowych wyłoniła 6 prac jako najlepsze i spełniające wymagania konkursu, 3 z nich zakwalifikowano do nagrody i 3 do wyróżnienia.

Nagrodę I-stopnia otrzymały cztery prace stanowiące pewną całość, a mianowicie „Fabryka mebli na żywo”. Są to prace traktujące problem kompleksowo tzn. od koncepcji mebla, czyli jego projektu plastycznego, konstrukcyjnego, technologicznego oraz organizacji procesu produkcyjnego. Prace te były wdrożone na terenie MTP w Poznaniu podczas targów DREMA w 2010. Na pow. 1000 m2 autorzy nagrodzonych prac zorganizowali kompletną linię produkcyjną, która na oczach gości zwiedzających targi, produkowała komplet mebli wypoczynkowych.

Współtwórcy ubiegłorocznej Fabryki Mebli na Żywo nagrodzeni (Zdjęcia: 2)

Fabryka Mebli na Żywo podczas targów DREMA 2010Meble produkowane przez Fabryka Mebli na Żywo podczas targów DREMA 2010

Liczba wyświetleń: 2681


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA