/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TECHNOLOGIE

Drema 2011: Poznaj zwycięzców, którzy sięgnęli po złoto

MTP

Autor:
Źródło: MTP
Data: 2011-03-08


Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich to prestiżowa nagroda o długoletniej tradycji, przyznawaną najbardziej innowacyjnym na rynku produktom. W tym roku, wśród wielu zgłoszonych przez wystawców targów DREMA i FURNICA wyłoniono łącznie sześciu laureatów tego wyróżnienia, których szerzej przedstawiamy.

Złoty Medal MTPZłoty Medal MTPFot. MTP

Produkty nagrodzone Złotym Medalem MTP - Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2011

Wilgotnościomierz biopaliw BIO-1
Producent: TANEL Elektronika i Informatyka Sp.j., Gliwice
Inspiracją do zbudowania przyrządu byli producenci pras do produkcji peletów. Jego podstawowym przeznaczeniem jest ocena wilgotności materiałów drzewnych w procesie produkcji peletów oraz brykietu. Wilgotnościomierz BIO-1 może posłużyć do pomiaru parametrów już gotowych wyrobów.

Aparat zbijający SMPA 500.1 ED
Producent: STORI MANTEL s.r.o., Republika Czeska
Zgłaszający: PENNY DOBROSZYCE Sp. z o.o., Dobroszyce
Brak zastosowania układu hydraulicznego spowodowało wyeliminowanie konieczności stosowania olejów syntetycznych bądź mineralnych, więc nie ma ryzyka wycieków w przypadku wystąpienia przypadkowych awarii lub w procesie naturalnego zużywania się uszczelniaczy. Maszyna, dzięki zastosowaniu nowego systemu zasilania – w procesie produkcyjnym zużycie energii elektrycznej zostało zredukowane od 8kWh do 2kWh. Znaczne obniżenie poziomu hałasu jest wynikiem cichej pracy serwonapędów, które zastąpiły pompę hydrauliczną. Ekran dotykowy, pozwalający na prostą obsługę – to kolejny atut doceniony przez jury konkursowe.

Jednostronna oklejarka wąskich płaszczyzn Compact DWN PLUS
Producent: JAROMA S.A. , Jarocin
Maszyna została zaprojektowana i wykonana z przeznaczeniem do doklejania w jednym przejściu obrzeży naturalnych i tworzyw sztucznych za pomocą kleju topliwego, nanoszonego na wąskie płaszczyzny elementów płytowych z drewna lub tworzyw drewnopochodnych. Oklejarka może przyjmować elementy o grubości 60 mm, a maksymalna szerokość okleiny wynosi 64 mm, natomiast grubość – 3 mm. Co ważne – na maszynie można obrabiać elementy o bardzo dużym zakresie rozmiarów. Przy wersji z agregatem wstępnego frezowania można obrobić oklejaną powierzchnię bezpośrednio przed procesem klejenia, co eliminuje błędy powstałe w procesie cięcia. Ideą konstruktorów było stworzenie oklejarki o małych gabarytach, wyposażonej w maksymalnie uproszczone, niewielkie, aczkolwiek funkcjonalne agregaty obróbcze.

Maszyna do prostego strugania czterostronnego CUBE
Producent: MICHAEL WEINIG AG, Niemcy
Dzięki swojej wytrzymałej bazie z materiałów kompozytowych oraz maksymalnemu uproszczeniu obsługi maszyny, CUBE działa na zasadzie PLUG and PLAY. Oznacza to ustawienie, włączenie i… gotowe. Zmiana miejsca w warsztacie jest równie prosta – wystarczy przestawić ją ręcznym wózkiem paletowym. Optymalne wyniki z MPV – Moulder-PreView, zgłoszonym do Urzędu Patentowego. Ustawienia wrzecion odzwierciedlane są za pomocą laserów. W ten sposób można optymalizować przed obróbką i otrzymać największy uzysk. Wydajność energetyczna to aktualny dziś temat. CUBE umożliwia obniżenie kosztów energii. Zoptymalizowane pod kątem zawirowań pokrywy odciągowe i specjalnie opracowane narzędzia z efektem wentylacji redukują energochłonność odciągu o 60%.


Produkty nagrodzone Złotym Medalem MTP - Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA 2011

Linia produktów MASTER do budowy ścian/drzwi przesuwnych do wysokości 3,5 m z torami Hide do każdego podłoża
SEVROLL - SYSTEM Sp. z o.o., Warszawa
Do linii produktów MASTER wchodzą: rączka MASTER, tory HIDE, wózki DUO, oraz akcesoria uzupełniające. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technicznych, w oparciu o linię MASTER można zbudować ścianki / drzwi przesuwne o bardzo wysokich walorach użytkowych.
Producentem linii MASTER jest firma SEVROLL – SYSTEM, która wyróżnia się swoimi propozycjami pod względem ich ciekawego wzornictwa, doskonałej ergonomii oraz perfekcyjnego wykonania, a także ich uniwersalności oraz łatwości montażu.

Mechanizm podnoszenia blatów stolika PT 009 - 5
Fabryka Okuć Meblowych STALMOT Sp. z o.o., Nidzica
Mechanizm podnoszenia blatów stolika stanowi część całej rodziny produktów, która umożliwia regulację wysokości mebli. Pozwala na uniesienie blatu jednym ruchem, a czynność ta jest wspomagana pracą sprężyn, które można dobierać w zależności od wagi blatu. W przypadku zastosowania mechanizmu – zyskujemy element, na którym można oprzeć dodatkową część tworzącą blat. Dzięki temu w kilka sekund mały stolik można przekształcić w duży stół obiadowy.


Złote Medale MTP zostaną wręczone podczas Uroczystej Gali, która odbędzie się 29 marca, o godz.11.00 w pawilonie nr 11. Serdecznie zapraszamy!

Drema 2011: Poznaj zwycięzców, którzy sięgnęli po złoto (Zdjęcia: 6)

Złoty Medal MTPWilgotnościomierz biopaliw BIO-1Aparat zbijający SMPA 500.1 EDJednostronna oklejarka wąskich płaszczyzn Compact DWN PLUSMaszyna do prostego strugania czterostronnego CUBELinia produktów MASTER do budowy ścian/drzwi przesuwnych do wysokości 3,5 m z torami Hide do każdego podłoża

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz