/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Policjanci zatrzymali złodziei kradnących drewno za pomocą... roweru

Autor: dja
Źródło: KWP Rzeszów
Data: 2011-03-04


Policjanci ze Stalowej Woli zatrzymali trzech mężczyzn, którzy kradli drzewo z lasu. Złodzieje wywozili drewno m.in. specjalnie przerobionym rowerem.

Odpowiednio przerobiony rower służył do cichego wywozu drewna z lasu.Odpowiednio przerobiony rower służył do cichego wywozu drewna z lasu.Fot. KWP Rzeszów

Wspólne działania policji i leśników z Nadleśnictwa Janów Lubelski zaowocowały zatrzymaniem dwóch mężczyzn w wieku 26 i 28 lat, którzy samochodem marki Żuk przewozili około 2 m3 pociętego drewna sosnowego i dębowego. Podczas przeszukania posesji należącej do jednego z zatrzymanych, ujawnili kolejne 1,5 m3 drewna. Policjanci zabezpieczyli również specjalnie przerobiony rower, który służył do "cichego" wywozu drewna z lasu.

Prowadzący postępowanie w tej sprawie policjanci ustalili, że związek z tymi kradzieżami ma również 53-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Wszystkim trzem mężczyznom przedstawiono zarzut wyrębu i kradzieży drzewa z terenu Leśnictwa Rzeczyca. Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli zdecydowała o objęciu mężczyzn dozorem policyjnym. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Wniosek [1]

Pewnie jak by mieli pracę to zapewne by nie wywozili drewna...

K.w. [8]Odpowiedz na ten komentarz2011-03-04 07:18:46

Zgłoś nadużycie

A czy jest gdzieś napisane, że nie pracowali? Fakt przygotowania sobie ...

"narzędzia" oraz zaangażowane trzech osób osoby wskazuje, że to raczej nie była potrzeba "ogrzania, biednej zimnej chałupy". Wywieźć w nocy z lasu rowerem, potem na żuka, na podwórko porąbać, i do klienta żuczkiem to biznes jaki się kręci w wielu podmiejskich wioskach.

Michał [148]Odpowiedz na ten komentarz2011-03-04 10:11:36

Zgłoś nadużycie

to mogli

to mogli sobie tę pracę znaleźć...kradzież to nie tylko oznaka desperacji, ale także lenistwa. Najłatwiej ukraść.

Gamonie. Do roboty.

Wrinks [174]Odpowiedz na ten komentarz2011-03-04 08:27:21

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA