/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Fabryka Zapałek Czechowice znów na sprzedaż

MSP

Autor: dja
Źródło: MSP
Data: 2011-03-04


Minister Skarbu ponownie zaprosił potencjalnych inwestorów do negocjacji w sprawie kupna akcji Fabryki Zapałek Czechowice z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach.

Fot. Fabryka Zapałek Czechowice

Do sprzedaży wystawione jest 85% kapitału zakładowego spółki. Pozostałe 15% przysługuje uprawnionym pracownikom przedsiębiorstwa.

MSP poinformowało, że negocjacje będą dotyczyć ceny sprzedawanych akcji oraz proponowanego przez potencjalnego inwestora programu rozwoju spółki w zakresie inwestycji, ochrony środowiska, pracowników oraz zobowiązania do podwyższenia kapitału zakładowego. Oferty można składać do 24 marca.

To kolejna już próba prywatyzacji Fabryki Zapałek Czechowice. Ostatnio resort skarbu zaprosił inwestorów do przetargu pod koniec listopada 2010r. Przetarg został zamknięty bez rozstrzygnięcia ze względu na brak ofert, podobnie jak we wcześniejsze z października i czerwca ubiegłego roku.

W pierwszym przetargu, ogłoszonym w kwietniu 2010r. zgłosiło się pięciu potencjalnych inwestorów. Jednak po analizie złożonych ofert Minister Skarbu odstąpił od negocjacji uznając je za niesatysfakcjonujące.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA