/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Baltic Wood: EKO JAKOŚĆ ROKU 2010

Baltic Wood

Autor:
Źródło: Baltic Wood
Data: 2011-02-25


Firma Baltic Wood otrzymała prestiżowy tytuł „EKO JAKOŚĆ ROKU 2010”. W piątej, jubileuszowej edycji Największego Ogólnopolskiego Programu Promocji Jakości "JAKOŚĆ ROKU 2010" producent trójwarstwowych podłóg drewnianych został doceniony za proekologiczną postawę oraz funkcjonujący w przedsiębiorstwie na najwyższym poziomie System Zarządzania Ekologią.

EKO JAKOŚĆ ROKU 2010EKO JAKOŚĆ ROKU 2010

W renomowanym konkursie „JAKOŚĆ ROKU 2010” firma Baltic Wood brała udział po raz pierwszy. Zgłoszoną przez producenta kandydaturę oceniała kapituła złożona z ekspertów Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji, przyznając określoną liczbę punktów, w każdej z poszczególnych klas. Specjaliści zwracali uwagę m.in. na wdrożone systemy jakości i pochodzenie surowca. Uwzględniali również standardy w misji przedsiębiorstwa oraz zaangażowanie w stałe podnoszenie jakości przez jego pracowników.

Jak podkreśla Katarzyna Szczepska, Kierownik działu Marketingu i PR w Baltic Wood otrzymany tytuł „EKO JAKOŚĆ ROKU 2010” jest dla firmy bardzo ważnym wyróżnieniem i powodem do dumy. To dowód, który potwierdza skuteczność szeregu naszych działań na rzecz kompleksowej ochrony środowiska.

W trosce o przyrodę firma produkuje podłogę z drewna, które pochodzi wyłącznie ze sprawdzonych źródeł, w tym lasów certyfikowanych FSC (Forest Stewardship Council - Certyfikat Dobrej Gospodarki Leśnej i Kontroli Pochodzenia Produktu). Dodatkowo przedsiębiorstwo działa zgodnie z restrykcyjnymi wytycznymi normy ISO 14001. Środowiskowe aspekty obszaru produkcyjnego są też stale kontrolowane przez Pełnomocnika Systemu Zarządzania Środowiskiem.

Baltic Wood posiada, jako jedna z nielicznych firm w Polsce, świadectwo M1, które zapewnia, że oferowany przez nią produkt spełnia najwyższe normy w zakresie emisji szkodliwych substancji chemicznych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego, licencjonowanego systemu łączenia desek – Baltic LOC – w montażu podłogi nie ma potrzeby użycia kleju. Ponadto przedsiębiorstwo stosuje też zaawansowaną politykę recyklingową i organizuje proekologiczne szkolenia dla swoich pracowników.

Konkurs „JAKOŚĆ ROKU” powstał 4 lata temu. Pomysłodawcą i organizatorem jest katowicka agencja Public PR, wydawca Biznes Raportu, ukazującego się w Dzienniku Gazecie Prawnej, wspierana merytorycznie przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacja SA, najstarszą polską instytucję państwową zajmującą się kwestiami związanymi z jakością w Polsce (działa od 1958 roku).

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA