/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Ministerstwo Środowiska sprawdza realizację zasad wzmocnionej ochrony Puszczy Białowieskiej

Autor:
Źródło: Ministerstwo Środowiska
Data: 2011-02-23


Ministerstwo Środowiska zleciło Lasom Państwowym weryfikację potencjalnych obszarów konfliktowych w planie gospodarki leśnej na terenie Puszczy Białowieskiej. Wszystkie potwierdzone odstępstwa od zasad ochrony Puszczy Białowieskiej ustalonych przez Ministra Środowiska zostaną usunięte.

Na wniosek Ministra Środowiska Lasy Państwowe sprawdzą czy kryteria wzmocnionej ochrony Puszczy Białowieskiej ustalone w październiku 2010 roku przez Ministra Środowiska są respektowane we fragmentach Puszczy wskazanych przez organizacje pozarządowe.

Jeśli weryfikacja dowiedzie istnienia konfliktów, Lasy Państwowe wyłączą te obszary z planów pozyskania drewna.

Jednocześnie Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych, zarządzająca lasami Puszczy Białowieskiej i Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku, odpowiedzialna za rezerwaty Lasów Naturalnych Puszczy Białowieskiej,  potwierdziły, że od czasu wprowadzenia wzmocnionych zasad ochrony Puszczy w październiku 2010 r. nie usuwano żadnych drzew z terenu rezerwatu. W związku z tym bezzasadny był zarzut organizacji pozarządowych o rzekomym niszczeniu lasów naturalnych za zgodą Ministerstwa.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA