/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Certyfikat PEFC dla RDLP w Warszawie

Lasy Państwowe

Autor: Dorota Szpojda
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2011-02-22


21 lutego RDLP w Warszawie otrzymała certyfikację PEFC. Jest to kolejne, po certyfikacie FSC, potwierdzenie dobrego gospodarowania mazowieckimi lasami.

Certyfikat PEFC dla RDLP WarszawaCertyfikat PEFC dla RDLP WarszawaFot. Lasy Państwowe

Certyfikat wręczyli, w obecności zastępcy dyrektora generalnego LP Tomasza Wójcika, przedstawiciele SGS Polska – Adam Sarnaszek oraz Krzysztof Wypij.

Adam Sarnaszek pogratulował dyrektorowi Wojciechowi Fonderowi zdobycia przez kierowaną przezeń dyrekcję certyfikatu. Pogratulował także pracowników, po których widać ogromne zaangażowanie w pracę oraz chęć współpracy. Dyrektor Wojciech Fonder odbierając dokument obiecał, że nie złamiemy zasad certyfikacji.

RDLP w Warszawie jest drugą dyrekcją posiadającą certyfikat PEFC w Lasach Państwowych, oraz drugą, która dysponuje certyfikatem FSC, równocześnie. Audytorem była firma SGS Polska, wyłoniona w wyniku przetargu.

PEFC (Programme for Endorsement of Forest Certification) jest ogólnoświatową, niezależną i pozarządową organizacją non-profit, która poprzez certyfikacje lasów oraz łańcucha dostaw promuje trwale zrównoważoną gospodarkę leśną. Jest to największa organizacja, która kontroluje 200 mln ha lasów na świecie. Kontroli dokonują niezależne jednostki certyfikujące w regularnych odstępach czasu z zachowaniem wymaganych przepisów.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz