/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Kanadyjczycy generalnym wykonawcą rosyjskiej inwestycji Centrozapu

Centrozap

Autor: dja
Źródło: Centrozap
Data: 2011-02-22


WoodinterKom GmbH, spółka w 100%z zależna od Centrozap SA, poinformowała o zawarciu umowy z kanadyjską firmą SNC-Lavalin. Umowa obejmuje wykonawstwo projektu inwestycyjnego realizowanego w Syktywkarze (Komi/Rosja) o łącznej wartości 400 mln euro.

Plan zakładu realizowanego w ramach Projektu KomiPlan zakładu realizowanego w ramach Projektu KomiFot. Centrozap

SNC-Lavalin stanie się generalnym wykonawcą inwestycji obejmującej budowę zakładów produkcji tarcicy suszonej, płyt OSB, CLT (płyt klejonych wartwtowo) oraz płyt LDF (płyt pilśniowych o niskiej gęstości) wraz z ciepłownią i innymi obiektami towarzyszącymi. SNC-Lavalin będzie odpowiedzialna za całość działań związanych z realizacją Projektu Komi obejmujących swym zakresem działania handlowe i techniczne związane z realizacją dostaw urządzeń oraz koordynacją i zapewnieniem niezbędnego nadzoru nad robotami budowlano-montażowymi.

Umowa została zawarta na czas określony do dnia 31.12.2015 roku. Szczegółowe warunki i zakres działań oraz dalsze zobowiązania stron w odniesieniu do poszczególnych obiektów zostaną ustalone w dalszych umowach szczegółowych.

Finansowanie projektu będzie pochodziło z funduszy celowych-narodowych z którymi aktualnie trwają rozmowy i od których WoodinterKom oczekuje wydania promesy kredytowej. Istotną częścią projektu będzie tzw. część kanadyjska.

Jak poinformował zarząd Centrozap SA, w związku z podpisaniem umowy z SNC-Lavalin, rozwiązane zostały zawarte wcześniej umowy z innymi kontrahentami kanadyjskimi, w tym umowy zawarte pomiędzy CentroWoodKom Sp. z o.o. z siedzibą w Syktywkarze, a Beltex Global Ltd.

Pierwszym elementem realizacji umowy z SNC-Lavalin będzie budowa ciepłowni na potrzeby zakładu produkcyjnego płyt OSB. W dalszej kolejności budowana będzie technologiczna część zakładu płyt OSB. Funkcję projektanta technicznego i inżyniera projektu pełnić będzie firma Delignum S.a.r.l. z Luksemburga.

Centrozap poinformował ponadto, że w roku 2010 spółka CentroWoodKom pozyskała i sprzedała około 40 tys. m3 drewna.

***
Kanadyjska spółka SNC-Lavalin jest jedną z wiodących na świecie grup inżynieryjnych i budowlanych. Specjalizuje się w świadczeniu usług wykonawczych i serwisowych w zakresie infrastruktury. Grupa posiada biura w Kanadzie i ok. 35 innych krajach na całym świecie, w tym w Polsce. W 2011r. SNC-Lavalin obchodzi 100-lecie działalności.

Delignum S.à r.l. z siedziba w Luksemburgu, to firma specjalizująca się w pracach projektowych i konsultingowych w branży przetwórstwa drewna.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA