/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Mera ma ponad 4 mln zysku za 2010r.

Mera

Autor: dja
Źródło: Mera
Data: 2011-02-18


Mera SA zaprezentowała skonsolidowany raport finansowy za 2010r.

Schody półkoweSchody półkoweFot. Mera

Spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 30,418 mln zł (2009: 31,596 mln zł). Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 2,921 mln zł (2009: 3,035 mln zł), a zysk netto 4,068 mln zł (2009: 2,979 mln zł)

W IV kwartale 2010 r. zarząd spółki prowadził negocjacje w sprawie akwizycji 2 podmiotów z branży budowlano-montażowej. Obecnie rozmowy są w fazie finalnej, a ich zakończenie planowanej jest przed 30. marca 2011r.


Trwa również proces przekształcenia KLON sp. z o.o. w spółkę akcyjną. Należąca do grupy kapitałowej spółka do końca bieżącego kwartału przeprowadzić ma konsolidację produkcji w zakładzie w Nowej Świętej i tym samym zwolnić nieruchomość w Jastrowiu.
 
Mera S.A. od 1996 roku zajmuje się produkcją i sprzedażą schodów i elementów drewnianych do klatek schodowych. W naszej pracy wykorzystujemy najnowsze technologie maszynowe i informatyczne służące do konstruowania schodów, sterowane cyfrowo maszyny, które w połączeniu z długoletnim doświadczeniem naszych pracowników stanowią gwarancję wysokiej jakości produktów oferowanych we własnej sieci sprzedaży spółki. Wraz z rozwojem firmy powiększa się jej struktura, która wg stanu na połowę roku 2008 obejmuje zakład główny w Lewinie Brzeskim (Polska, woj. opolskie), spółkę zależną Klon sp. z o.o. w Nowej Świętej (Polska, woj. wielkopolskie) oraz dwie spółki zależne zlokalizowane w Niemczech (Arktic - Treppentechnik GmbH, HST Treppen GmbH).

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz