/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Pozbud rozwija sieć sprzedaży

Pozbud T&R

Autor: dja
Źródło: Pozbud T&R
Data: 2011-02-18


Pozbud T&R S.A. poinformował o zawarciu z firmą Training House Sebastian Wojnicki umowy dotyczącej zorganizowania sieci sprzedaży na terenie województw Dolnośląskiego, Lubuskiego, Opolskiego, Śląskiego oraz na terenie Republiki Czeskiej.

Fot. Pozbud T&R

Sieć sprzedaży oparta zostanie o tzw. punkty dealerskie, których powstać ma 110. Training House zobowiązał się do zapewnienia sprzedaży wyrobów Pozbud na poziomie 7,4 mln zł netto w roku 2011 oraz do działania w zakresie sprzedaży stolarki otworowej drewnianej i drewniano-aluminiowej jedynie na rzecz Pozbud T&R.

Sieć sprzedaży oparta zostanie o tzw. punkty dealerskie, których powstać ma 110. Obecnie Pozbud ma 120 punktów sprzedazy w Polsce i 25 za granicą.

Sebastian Wojnicki posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie budowania sieci sprzedaży dla producentów stolarki otworowej. Współpracował m.in. z takimi firmami jak Dresdner Fensterbau Polska, Hubertus Hoff Polska oraz Drutex. Wynagrodzenie za zorganizowanie nowego kanału dystrybucji będzie płatne wyłącznie w formie premii od zrealizowanego obrotu pod warunkiem terminowych płatności od punktów dealerskich. W razie rozwiązania umowy, Pozbud T&R S.A. będzie zobowiązany do wypłacania wynagrodzenia przez dwa lata na rzecz Training House Wojnicki Sebastian.

Jak poinformował "Parkiet" - Pozbud dopina również szczegóły dużego kontraktu na dostawy drewnianych okien dla firmy z Niemiec. Według szacunków może on pozwolić giełdowej spółce podwoić przychody realizowane na podstawowej działalności. Zgłaszane przez potencjalnego partnera zapotrzebowanie jest tak duże, że zarząd Pozbudu obawia się, czy będzie w stanie mu sprostać nie ograniczając dostaw dla innych klientów.

W marcu spółka planuje uruchomić nowy zakład, w którym produkowane będą drewniane drzwi wewnętrzne. Docelowa dzienna produkcja ma wynieść 100 sztuk. Koszt realizowanej inwestycji to ok. 18 mln zł.

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA