/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

DREMA 2011: Technologie na wyciągnięcie ręki

MTP

Autor: Jacek Obarski
Źródło: MTP
Data: 2011-02-17


W dniach 29 marca - 1 kwietnia 2011 roku w Poznaniu odbędzie się XXVII edycja Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA. Nowe, bardziej wydajne sposoby produkcji oraz perspektywy branży będą głównymi tematami tego biznesowego spotkania. W tym samym miejscu i czasie trwać będą Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA.

Drema 2010Drema 2010Fot. Drewno.pl

Odbywająca się pod auspicjami Europejskiej Federacji Producentów Maszyn i Narzędzi EUMABOIS poznańska DREMA na stałe wpisała się w kalendarz specjalistycznych targów, które cieszą się uznaniem wśród przedstawicieli różnej wielkości zakładów obróbki drewna i produkcji mebli. Swoją silną pozycję na arenie międzynarodowej targi te zawdzięczają m.in. obecności wystawców należących do ścisłej czołówki producentów oraz dostawców obsługujących różne sektory branż drzewnej i meblarskiej w Polsce i na świecie. Swoim honorowym patronatem targi DREMA objął Minister Gospodarki, a także Krajowa Izba Gospodarcza, co świadczy o tym, że przedsiębiorstwa wytwarzające meble, okna, drzwi, schody, podłogi oraz inne produkty z drewna są bardzo ważną częścią całego przemysłu, której rozwój zależy od dostępu do najnowszych technologii produkcji. A te właśnie będą w centrum uwagi zwiedzających poznańskie targi, gdzie zobaczymy zarówno namiastkę całych linii technologicznych do użytku przemysłowego, jak i spektrum maszyn dedykowanych średnim i małym zakładom oraz rzemieślnikom.

Fabryka Mebli na Żywo
Podczas targów DREMA będzie miał miejsce wyjątkowy w swoim rodzaju pokaz produkcji mebli - podobnie jak ma to miejsce w normalnie funkcjonującym zakładzie. Zlokalizowaną na przestrzeni 2000 m2 przestrzeń zapełnią działające maszyny i urządzenia powiązane w węzły technologiczne. W tym roku Fabryka Mebli wyprodukuje meble do sypialni, których projekt został wyłoniony w konkursie. Komplet mebli sypialnianych stanowią łóżko, pufa, a także meble uzupełniające: komoda oraz stoliki nocne. Projekty i dokumentację techniczną dostarczają wzorem ubiegłego roku magistranci Katedry Meblarstwa Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Na obszarze fabryki będzie funkcjonować stanowisko technologa wyposażone w skonfigurowany system wspomagający zarządzanie produkcją, obsługiwany przez studentów poznańskiej uczelni.

Możliwość odbycia indywidualnych spotkań z kluczowymi partnerami w biznesie oraz wizyta w modelowej fabryce mebli - to nie jedyne atrakcje przygotowane przez organizatorów targów DREMA. Poligon Drema - w ramach tej przestrzeni będą się odbywały pokazy urządzeń do przygotowywania powierzchni i nakładania powłok ochronnych, stosowanych podczas produkcji mebli. W każdym dniu trwania targów zwiedzający będą mogli przy udziale specjalisty wypróbować prezentowane na Poligonie narzędzia i urządzenia. Na targach pojawi się również „Wyspa elektronarzędzi”, której ideą jest prezentacja najnowszych propozycji czołowych producentów elektronarzędzi przeznaczonych do profesjonalnego zastosowania. Zwiedzający, pod okiem fachowców będą mieli możliwość wypróbowania zaprezentowanych na przestrzeni narzędzi. Niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających targi profesjonalistów będą „Warsztaty parkieciarskie … na żywo”, gdzie zostaną zaprezentowane techniki pomiarowe, obróbki i wykańczania parkietu. Cennych rad dotyczących porkieciarstwa będą udzielali eksperci. Odbędą się również prezentacje dla uczniów szkół o profilu budowlanym i drzewnym.

Konkursy i wiele innych
Podczas targów DREMA trwać będą X Mistrzostwa Polski we wbijaniu gwoździ. Jest to konkurs polegający na wbijaniu 3,5-calowych gwoździ w drewnianą kantówkę pięcioma uderzeniami młotka, doskonała zabawa dla wszystkich zwiedzających, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności. „Wyczarowane z drewna” - to z kolei konkurs skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, uczących się w klasach o profilu drzewnym. Zadaniem uczestników jest wykonanie oryginalnego przedmiotu z drewna lub materiałów drewnopochodnych, który dotąd nie był powszechnie wykonywany z tego surowca. Nadesłane prace będzie można obejrzeć na specjalnej ekspozycji podobnie jak wystawę unikalnych, zabytkowych maszyn i narzędzi do obróbki drewna, z wieloma cennymi i niepowtarzalnymi eksponatami w tle.

Więcej informacji: www.furnica.pl, www.drema.pl
Patronat honorowy: Ministerstwo Gospodarki, Krajowa Izba Gospodarcza
Organizator: Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.

DREMA 2011: Technologie na wyciągnięcie ręki (Zdjęcia: 3)

Drema 2010Drema 2010Plan targów Drema i Furnica 2011

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz