/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Mebelplast przejął niemieckiego producenta mebli Weco

Mebelplast

Autor:
Źródło: Mebelplast
Data: 2011-02-13


Mebelplast S.A. jeden z wiodących, polskich producentów mebli tapicerowanych nabył od inwestora Square Four (SQ4) 100% udziałów w firmie Weco Polstermöbelmanufaktur Leimbach GmbH. Umowę podpisano we Frankfurcie nad Menem.

Zakład produkcyjny WECO Polstermöbel w LeimbachZakład produkcyjny WECO Polstermöbel w LeimbachFot. WECO Polstermöbel

Zakup firmy Weco otwiera przed Mebelplast nowe perspektywy rozwoju. Inwestycja jest korzystna dla spółki ze względu na duży potencjał obydwu firm oraz komplementarność ofert i kanałów dystrybucji. Weco prowadzi sprzedaż głównie poprzez małe i średnie organizacje handlu branżowego i detalicznego. Mebelplast, obok rynków zachodnich, posiada rozbudowane kanały dystrybucji na Bałkanach i rynkach wschodnich, gdzie ulokuje produkty z Leimbach. Głównymi partnerami Mebelplast w Niemczech są duże sieci meblowe. Spółka posiada także rozbudowaną sieć przedstawicieli handlowych w Europie Zachodniej oraz sieć salonów w Polsce. Poprzez silną markę i doświadczenie Weco w produkcji tapicerowanych mebli skórzanych Mebelplast poszerzy własną ofertę.

„Dla Mebelplast Weco jest ważną i strategiczną inwestycją. To połączenie daje duże możliwości ekspansji” – komentuje Prezes Zarządu firmy Mebelplast Marek Kołakowski. „Grupa Mebelplast poszerza ofertę produktów i portfolio marek oraz istotnie wzmacnia pozycję na strategicznych dla nas rynkach: niemieckim, szwajcarskim i austriackim. Dla firmy Weco włączenie w skład Grupy oznacza ciągłość istnienia firmy, utrzymanie zatrudnienia oraz dostęp na rynki Polski, Europy Wschodniej i Południowej.”

Mebelplast nie wyklucza dalszej rozbudowy Grupy poprzez kolejne przejęcia. Jednocześnie planuje w 2011 roku wejść na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Przeprowadzona transakcja przejęcia firmy Weco znacząco zwiększa atrakcyjność spółki i możliwości jej dalszego rozwoju.

Firma Weco została założona w roku 1954 w Leimbach w zachodnich Niemczech. Specjalizuje się w produkcji skórzanych mebli tapicerowanych. W 2007r. fundusz inwestycyjny SQ4 zakupił firmę po tym, jak ogłosiła niewypłacalność, następnie przeprowadził jej restrukturyzację. W efekcie czego Weco odbudowało i umocniło swoją pozycję na rynku. Weco jest dla firmy Mebelplast ważną i strategiczną inwestycją. Kolekcje Varianta oraz Aktiv pojawią się w ofercie sieci sprzedaży salonów Livingroom w Polsce w drugim kwartale bieżącego roku.

Mebelplast został założony w 1988 roku w Olsztynie przez Marka Kołakowskiego - obecnego Prezesa i właściciela firmy. Dzięki konsekwentnej polityce rozwoju, wysokiej jakości i szerokiej ofercie spółka osiągnęła pozycję lidera na rynku polskim i europejskim. Obecnie asortyment Mebelplast składa się z ponad 400 modeli w trzech kolekcjach oraz przeszło 1500 wzorów tkanin obiciowych. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne: w Olsztynie i w Reszlu oraz sieć salonów Livingroom, w której skład wchodzi 16 placówek własnych i 7 partnerskich. Przez wiele lat Mebelplast rozwijał się przede wszystkim w oparciu o eksport do państw Europy Zachodniej. Obecnie produkcja trafia na rynki Unii Europejskiej, a także do USA, Kanady i Arabii Saudyjskiej. Od 2005 roku spółka realizuje strategię dywersyfikacji sprzedaży i ekspansji na rynek krajowy. Około 30% produkowanych przez Mebelplast mebli jest sprzedawanych w kraju poprzez sieć własnych i partnerskich salonów Livingroom.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA