/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wycieku haseł na e-drewno

Drewno.pl

Autor: pks
Źródło: Drewno.pl
Data: 2011-02-11


Prokuratura apelacyjna w Poznaniu wszczęła śledztwo w sprawie bezprawnego wejścia w porozumienie w związku z organizowanymi w systemie portalowym Lasów Państwowych przetargami na zakup drewna oraz w sprawie niedopełnienia obowiązków przez dyrektora generalnego Lasów Państwowych Mariana Pigana.

System e-drewno krytykowany jest przez wielu spośród kupujących surowiec drzewny, dla Lasów Państwowych jest powodem dumy.System e-drewno krytykowany jest przez wielu spośród kupujących surowiec drzewny, dla Lasów Państwowych jest powodem dumy.Fot. Drewno.pl

Sprawa dotyczy udostępniania przez pracowników Lasów Państwowych haseł do systemu sprzedaży drewna przedstawicielom kilku firm z branży drzewnej. Prowadzone śledztwo jest wynikiem zawiadomienia jakie złożyła w połowie ubiegłego roku Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego oraz medialnej burzy jaka wywołana została w sierpniu ubiegłego roku po wystąpieniu w Sejmie posła Piotra Cybulskiego, który ujawnił fakty związane z udostępnianiem "leśnych loginów" do systemu e-drewno.

Zdaniem Mariana Pigana sprawa jest zamknięta, winni zostali ukarani, a system uszczelniony. Spośród 4 osób, które zidentyfikowano jako odpowiedzialne za ujawnienie loginów, dwie zostały ukarane naganą za niezachowanie należytej ostrożności i staranności, co umożliwiło kilku klientom bezprawne zdobycie ich loginów. Dwie kolejne osoby zostały zwolnione dyscyplinarnie, gdyż zachodziło podejrzenie, że swoje loginy udostępniły świadomie. Jak przekonują Lasy Państwowe w systemie e-drewno wprowadzono zmiany, mające w przyszłości zapobiec podobnym sytuacjom. "Nie ma żadnej możliwości, aby na przykład bezprawne uzyskanie loginu administratora aplikacji e-drewno dawało szanse podglądu, manipulacji czy jakichkolwiek innych działań w Portalu Leśno-Drzewnym." - informuje Anna Malinowska rzecznik prasowy LP.

Dotychczas nie wiadomo jak sytuacja wpłynęła na mające wtedy miejsce aukcje. Czy np. ich uczestnicy zapłacili zawyżone ceny za drewno lub przegrali aukcje na rzecz swoich konkurentów. Na wyjaśnienie m.in. tych aspektów w drodze prowadzonego przez prokuratur śledztwa ma nadzieję PIGPD.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz