/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Konferencja: Energia z biomasy - perspektywy rozwoju, wytwarzanie, implementacja w praktyce

SC Consulting

Autor: oprac. dja
Źródło: SC Consulting
Data: 2011-02-02


24 marca w Warszawie odbędzie się konferencja „Energia z biomasy - perspektywy rozwoju, wytwarzanie, implementacja w praktyce”.

Fot. Drewno.pl

Istotnym elementem polityki energetycznej Unii Europejskiej jest sukcesywne zwiększanie udziału energii ze źródeł odnawialnych w globalnej produkcji energii. Rozwój technologii pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł jest więc w dużej mierze podyktowany rozwiązaniami prawnymi wprowadzonymi w UE. Aby osiągnąć wysoki pułap udziału energii odnawialnej w bilansie zbiorczym produkcji energii, należy wdrożyć odpowiednie rozwiązania. Najlepszym wydaje się być spalanie i współspalnia biomasy w kotłach energetycznych i ciepłowniczych. Rozwiązanie to jest atrakcyjne zarówno ze względu na relatywnie niskie koszty produkcji energii jak również niewielką emisję w porównaniu z innymi konwencjonalnymi źródłami energii.

Jednak przystosowanie jednostek do prowadzenia procesu wspólnego spalania paliw odnawialnych z paliwami konwencjonalnymi wymaga z reguły ogromnych nakładów finansowych, logistycznych jak również eliminacji wielu ryzyk w procesie produkcji energii.

Mnogość problemów organizacyjnych i technicznych, jakie powstają przy produkcji energii z biomasy omawiana będzie podczas drugiej edycji konferencji organizowanej przez SC Consulting: „Energia z biomasy - perspektywy rozwoju, wytwarzanie, implementacja w praktyce”.

Wśród najważniejszych zagadnień dyskutowanych w trakcie konferencji znajdą się takie tematy jak:
- Zarządzanie produktami spalania
- Paliwa ekologiczne
- Technologie spalania i współspalania
- Innowacje rynkowe

Organizatorzy zapraszają do udziału w konferencji wszystkie przedsiębiorstwa branży elektroenergetycznej i ciepłowniczej w tym:
- Elektrownie, Elektrociepłownie, Ciepłownie
- Przemysłowych odbiorców energii
- Dystrybutorów energii
- Dostawców biomasy
- Dostawców rozwiązań technologicznych oraz sprzętu do spalania biomasy
- Producentów kotłów
- Pracowników banków odpowiedzialnych za finansowanie inwestycji energetycznych
- Przedstawicieli firm doradczych zainteresowanych tematyką inwestycji w sektorze energetycznym.

Więcej informacji na temat konferencji na stronie http://www.powermeetings.pl/pl/energia-z-biomasy/24-marca-2011/zaproszenie

***
Podczas I edycji konferencji zorganizowanej pod hasłem „Proces spalania biomasy w praktyce”, która odbyła w kwietniu ubiegłego roku uczestniczyli m.in. przedstawiciele największych elektrowni i elektrociepłowni w Polsce, którzy spalają lub współspalają biomasę, jak również firmy planujące rozwój i inwestycje w tym kierunku. Konferencja dała szansę na wymianę doświadczeń, zidentyfikowanie problemów i potrzeb, jakie dotychczas zdiagnozowano w kontekście wykorzystywania biomasy w polskiej energetyce wytwórczej, jak również pozwoliła na wyznaczenie kierunków przyszłych działań w celu usprawnienia tego procesu w obecnej i dalszej perspektywie.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz