/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Kompleksowe dostawy JAF Polska - Materiały drzewne na cały dom

JAF / Gazeta Przemysłu Drzewnego

Autor: Janusz Bekas
Źródło: JAF / Gazeta Przemysłu Drzewnego
Data: 2011-02-01


JAF Polska rozwija segment rynkowych wyrobów drewnianych dla budownictwa.

Stoisko JAF Polska na Budmie wykonano w całości z materiałów stanowiących ofertę handlową.Stoisko JAF Polska na Budmie wykonano w całości z materiałów stanowiących ofertę handlową.Fot. JAF

Okazałe stoisko firmy JAF Polska na tegorocznych targach Budma, za które zresztą jury tradycyjnego konkursu przyznało firmie z Rokietnicy koło Poznania nagrodę Acanthus Aureus, zostało wykonane całkowicie z materiałów drzewnych, które firma  posiada w ofercie. Dostępnych w obszernym magazynie w Rokietnicy oraz w magazynach u krajowych dystrybutorów tej firmy. Słusznie dostrzeżono, że stoisko JAF Polska „najbardziej sprzyjało realizacji strategii marketingowej firmy na targach".

- Konstrukcja stoiska została wykonana z kantówek oferowanych przez firmę producentom okien oraz ze wsporników stosowanych do budowy domów i konstrukcji szkieletowych – wyjaśnia Adam Stachowiak, prezes JAF Polska. – Projektant wykorzystał też oferowane przez nas płyty drewnopochodne i sklejki a podłogi na dwóch poziomach wykonano z drewna termomodyfikowanego, które jest doskonałym materiałem na deski tarasowe, elewacje oraz na elementy architektury ogrodowej jak płoty, pergole a nawet lekkie budowle. Z tego drewna wykonano też elewacje stoiska, mającego charakter „domu drewna”.

Od fundamentów do dachu
Nie przypadkowo zdecydowano się na taką formułę, ponieważ targowe wystąpienie przygotowano pod hasłem które było widoczne na głównym banerze: „Kompleksowo materiały drzewne na cały dom”.

- Doceniając rosnące zainteresowanie budownictwem drewnianym - tłumaczy Adam Stachowiak - zdecydowaliśmy się na rozwijanie, oprócz produktów dla meblarstwa, także segmentu rynkowych wyrobów drewnianych dla budownictwa jednorodzinnego. Tak dalece w minionych latach odeszło się w polskim budownictwie od drewna, jako ekologicznego, przyjaznego, ciepłego i trwałego, także pod względem pożarowym materiału, że część odwiedzających Budmę z zainteresowaniem oglądało materiały wykorzystane na stoisku. Możemy dzisiaj dostarczać drewno na okna, drzwi, więźby dachowe, podbitki, schody, elewacje, tarasy drewniane no i na elementy ogrodowe. Mamy ofertę pozwalającą na zakup tarcic do produkcji drewnianych wyrobów, przydatnych przy budowie domów – od fundamentów do dachu. Bo przecież mamy też w ofercie sklejki szalunkowe, surowiec na łaty, listwy, podłogi. Nasz program w tym zakresie przewiduje kompleksową usługę, włącznie z montażem na placu budowy. Jesteśmy w trakcie selekcji lokalnych partnerów, którzy będą zajmować się pozyskiwaniem zamówień i montażem produktów.

Dostępna tarcica sezonowana
Dotychczas JAF Polska bazował głownie na produktach dostępnych z centralnego magazynu Grupy JAF oraz jej fabryk w różnych regionach Europy i świata. Ale krajowy potencjał branży drzewnej pozwala na rozwijanie swojej bazy surowcowej. Dlatego obok tarcic egzotycznych z różnych regionów świata, których oferta jest wyjątkowo obszerna i różnorodna, teraz oferuje się dobry surowiec krajowy i europejski. We współpracy z jedną z krajowych firm stworzono możliwość sezonowania tarcicy dębowej w warunkach naturalnych przez okres ponad 9 miesięcy przed jej suszeniem w komorach. To rzadki przypadek, żeby firma handlowa, w trosce o wygodę klienta, podejmowała się dosyć kosztownego sezonowania surowca drzewnego i oferowała produkt wysokiej jakości po konkurencyjnych cenach. Już choćby ten fakt winien skłonić do zainteresowania się ofertą JAF Polska.

- Posiadamy w kraju gotowy do sprzedaży zapas surowca europejskiego w ilości kilku tysięcy metrów sześciennych – dodaje prezes JAF Polska. – I do każdej tarcicy zapewniamy okleiny i obłogi w pełnej specyfikacji co do jakości, grubości oraz wymiarów. Potwierdza to, że podnosimy jakość serwisu obsługi polskich klientów na wyższy poziom. 

Deski po termomodyfikacji

Kolejną grupą produktową JAF Polska jest skandynawska sosna termo modyfikowana. Jest to produkt o bardzo dużej stabilności i trwałości po stosunkowo umiarkowanej cenie. A zatem ciekawa alternatywa dla wykonawców elewacji i tarasów, ponieważ trwałość i stabilność takich desek jest nieporównywalnie większa niż desek ze świerka i modrzewia, niepoddanych obróbce termicznej.

- Deski tarasowe i elewacyjne z drewna termo modyfikowanego dostarcza fiński producent Lunawood – mówi Adam Stachowiak. - W procesie termomodyfikacji drewno uzyskuje ładny brązowy kolor i przyjemną w dotyku strukturę. A w wyniku rozkładu związków celulozy, będącego skutkiem oddziaływania cieplnego, zanikają substancje odżywcze sprzyjające rozwojowi grzybów gnilnych, zaś wilgotność drewna zostaje zredukowana do około 3-5%, przez co wzrasta stabilność wymiarowa i izolacyjność takiego drewna. Z nowym rokiem poszerzyliśmy też gamę produktów tarasowych i elewacyjnych   o kompozyt UPM Profi Deck, będący połączeniem naturalnego drewna i trwałości PVC. W deskę kompozytową UPM wyposażyliśmy już wiele restauracji Mc Donald w Bułgarii. Bo to produkt doskonały do zastosowań w miejscach o dużym natężeniu ruchu, najłatwiejszy w utrzymaniu czystości w takich obiektach. Oferujemy więc rozwiązania, które poza urokiem wizualnym, zapewniają  wieloletnią trwałość. Wszystkie produkty są przez lata sprawdzone w różnych klimatach i w rożnych zastosowaniach. A najwyższa półka w naszej ofercie to drewno egzotyczne. Produkty kierowane są do najbardziej wymagających klientów pod względem ich ekskluzywności. Oferujemy duże spektrum gatunków i osprzętu towarzyszącego. Całość drewna egzotycznego pochodzi w 100% z naszego własnego importu i selekcji przez specjalistów Grupy JAF.

Kompleksowe dostawy JAF Polska - Materiały drzewne na cały dom (Zdjęcia: 2)

Stoisko JAF Polska na Budmie wykonano w całości z materiałów stanowiących ofertę handlową.Nagroda Acanthus Aureus za stoisko JAF na targach Budma 2011

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz