/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Abra nagrodzona Diamentem Forbesa

Abra

Autor:
Źródło: Abra
Data: 2011-01-30


ABRA S.A., firma zarządzająca siecią kilkudziesięciu sklepów meblowych w całej Polsce, otrzymała prestiżową nagrodę Diamenty Forbesa 2011. Spółka zajęła drugą lokatę w Małopolsce oraz 25-te miejsce na liście ogólnopolskiej, tym samym ABRA dołączyła do grona najlepiej rozwijających się firm w Polsce w ostatnich latach.

Diamenty Forbesa to ranking najszybciej zwiększających swoją wartość polskich przedsiębiorstw w ciągu ostatnich trzech lat działalności, w trzech kategoriach poziomów przychodów. Nagrody przyznawane są w ujęciu ogólnopolskim oraz dla poszczególnych województw.

Badania na zlecenie miesięcznika Forbes przeprowadziła firma Dun&Bradstreet Polska na podstawie danych finansowych z lat 2007-2009 przy wykorzystaniu tzw. metody szwajcarskiej.

- Cieszymy się z otrzymania tej nagrody i docenienia naszych wysiłków, jakie wkładamy w rozwój nie tylko naszej firmy, ale całej branży meblowej w Polsce – mówi Piotr Krzanowski, Prezes Zarządu ABRA S.A. – Mamy nadzieję, że kolejne trzy lata również pozwolą nam pokazać, że rynek mebli w Polsce ma przed sobą znakomitą przyszłość, a my potrafimy to dobrze wykorzystać – dodaje Krzanowski.

To nie jedyne wyróżnienie jakie ABRA otrzymała w ostatnim czasie. Spółka doceniona została również przez konsumentów, którzy po raz kolejny przyznali jej pierwsze miejsce w kategorii sklepów meblowych, wręczając tytuł Laur Konsumenta oraz nagrodę Grand Prix.
W ostatnim roku obrotowym (trwającym w spółce do sierpnia) spółka zanotowała 245 mln zł przychodów i 6 mln zysku netto. Spółka tworzy własną sieć franczyzową i otwiera kolejne sklepy własne oraz inwestuje w logistykę.

ABRA S.A. to ogólnopolska sieć sklepów meblowych posiadająca obecnie ponad 70 sklepów obiektów całej Polsce. ABRA S.A. jest częścią międzynarodowego koncernu JD Group z siedzibą w RPA. Koncern notowany jest na giełdzie w Johannesburgu i posiada ponad 1 000 obiektów handlowych, zgrupowanych w 9 sieciach handlowych na terenie RPA, zajmujących się sprzedażą detaliczną mebli, artykułów RTV/AGD oraz sprzętu komputerowego. Abra oferuje meble pochodzące od kilkudziesięciu dostawców z polski i zagranicy

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA