/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Lasy Państwowe i dyrektor generalny LP nominowani do Gospodarczej Maliny 2010

Puls Biznesu

Autor: oprac. pks
Źródło: Puls Biznesu
Data: 2011-01-27


Lasy Państwowe oraz zarządzający nimi Dyrektor Generalny Marian Pigan nominowani do Gospodarczej Maliny 2010 w kategorii Instytucja i Urzędnik.

Gospodarcze Maliny 2010Gospodarcze Maliny 2010

 
Gospodarcze Maliny to plebiscyt organizowany przez „Puls Biznesu” oraz organizację Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej (wcześniej Konfederacja Pracodawców Polskich), w którym zgłoszeń dokonują czytelnicy papierowego i internetowego "Pulsu Biznesu". Maliny przyznane będą tym, którzy w zakończonym roku mieli negatywny wpływ na polską gospodarkę, szkodzili przedsiębiorczości, psuli standardy rynku kapitałowego lub łamali dobre obyczaje biznesowe.
 
PGL Lasy Państwowe i Marian Pigan zostały nominowane do Gospodarczej Maliny za: "Politykę sprzedażową, która doprowadziła do wzrostu ceny surowca drzewnego, na czym traci konkurencyjność polskiego przemysłu drzewnego."

Więcej informacji na stronie maliny.pb.pl


Gospodarcze Maliny 2010
  
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

czasy przed maliną [1]

w latach 70 , 80 realnego socjalizmu działania LP i ich dyrektora nazwano by sabotażem gospodarczym i paru panów w zielonych mundurach niegodnych ich noszenia dostało by około 20 lat pobytu w warunkach trochę gorszych niż w pałacach pobudowanych w ostatnich 6 latach z krwawicy tartaczników

adam mituniewicz [7]Odpowiedz na ten komentarz2011-01-28 10:54:11

Zgłoś nadużycie

Zdrada interesów Polski

Od czasów pana Tomaszewskiego do dzisiejszego dnia trwa hucpa polegająca na rugowaniu miejsc pracy w polskich tartakach . Prawdą jest też to zaczęli Panowie leśnicy od swoich robotników leśnych których wyrzucili poza jednostkę LP . To uchroniło LP przed bankructwewm. Ale sytuacja ludzi którzy na własną rękę świadczą usługi pod hasłem ZUL jest tragiczna . Gdyby to byli pracownicy LP to byłby strajk , a PIP zamknęłaby jednostkę LP za wyzysk i łamanie praw pracowniczych. Cały ten system sprzedaży od początku istnienia jest anty konkurencyjny. Bogaci mają być bogatsi a biedni do Irladii. Zobaczcie jak traktowana jest IKEA , i inne globalne firmy. Mają wszysko co sobie zarzyczą. Dam przyklad tartaku IKea w Wielbargu. Aby ten zakład taratak mógł powstać dyrektor LP zabrał przydziały małym i średnim tatakom skazując je na zamknięcie. Miało na tartaku pracować 200 osób . Pracuje 30 a ile miejsc pracy tą decyzją zlikwidowano . Przecież to można sprawdzić. W tej chwili trwa potęzna akcja zakupów tarcicy z zakładów na terenie dawnego NRD , które to zakłady są dotowane przez niemiecki rząd. Ponadtto dyrektor LP umożliwił tym firmom zakup surowca w Polsce. Takim sposobem ręka w rękę LP pomagają zniyszczyć polską konkurencję i miejsca pracy. Czy ktoś to widzi , kontroluje i rozliczy ?

Adam [390]Odpowiedz na ten komentarz2011-01-28 11:35:07

Zgłoś nadużycie

Spoko, spoko. PIGPD wraz z królewną Wrochną również zostali zgłoszeni - ...

za działalność mającą niewiele wspólnego z obroną interesów przemysłu drzewnego, prowokującą konflikty między Lasami Państwowymi a przedsiębiorcami, oraz za prawie cenzorskie zapędy w stosunku do Gazety Przemysłu Drzewnego ;) Luuuuuziiiiiiik...

wstrząśnięty, nie zmieszany [1]Odpowiedz na ten komentarz2011-01-28 18:31:22

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz