/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Pfleiderer mocno zaakcentował swoją obecność na BUDMIE

Pfleiderer

Autor:
Źródło: Pfleiderer
Data: 2011-01-27


Nietuzinkowe, nowoczesne stoisko firmy Pfleiderer zachwyciło odwiedzających tegoroczne poznańskie targi BUDMA. Jego oryginalność i kreatywny sposób eksponowania produktów zauważyła i nagrodziła Kapituła Konkursu Acanthus Aureus. Projekt stoiska inspirowany był ogniskiem domowym, a wykonany był głównie z Płyty Budowlanej MFP, która została uhonorowana przez organizatorów targów prestiżowym Złotym Medalem MTP. Produkt ten, posiadający na swoim koncie coraz liczniejsze wyróżnienia był idealnym tłem do zaprezentowania przez firmę Pfleiderer nowości produktowych w ofercie, takich jak płyta MFP Szalunkowa i szwedzkie podłogi PERGO. Wieloletnia tradycja i wyjątkowy klimat branżowych, prestiżowych targów stały się także doskonałą okazją do uroczystego zainaugurowania współpracy firmy Pfleiderer ze znakomitym, najbardziej znanym na świecie polskim projektantem – Tomkiem Rygalikiem.

Złoty Medal MTP dla Płyty budowlanej MFPZłoty Medal MTP dla Płyty budowlanej MFPFot. Pfleiderer

Stoisko odzwierciedleniem idei
Misją firmy Pfleiderer jest tworzenie doskonałych jakościowo rozwiązań dla domu, bazujących na naturalnym drewnie. Są one jednocześnie innowacyjne, ekologiczne, wysoce estetyczne i stanowić mogą silny fundament każdego projektu. Dotyczy to zarówno projektów budowlanych, jak i tych aranżujących wnętrza. Płyta Budowlana MFP, debiutująca na zeszłorocznej BUDMIE, w tym roku wystąpiła w zaszczytnym gronie produktów uhonorowanych Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zdobywając wcześniej liczne nagrody i wyróżnienia, stała się ona potwierdzeniem trafności idei firmy Pfleiderer.

Pragnąc naocznie przedstawić odwiedzającym targi szereg możliwości zastosowania Płyty Budowlanej MFP, zaprojektowano oryginalne, zwracające uwagę stoisko. Jego przewodnim motywem był właśnie dom i jego wnętrza. Wykonując pomysłowy projekt z MFP, Pfleiderer nie zapomniał o ekspozycji nowości produktowych, które dopełniły całości, jednocześnie w pełnej krasie prezentując własne walory. To nowatorskie potraktowanie prozaicznej, zdawać by się mogło, przestrzeni targowej nagrodziła Kapituła Konkursu Acanthus Aureus. Wyróżnia ona co roku stoiska najbardziej sprzyjające realizacji strategii marketingowej wystawiającej się firmy.

Udane premiery
Poza Płytą Budowlaną MFP, na targach zaprezentowano także kolejną propozycję dla rynku budowlanego - płytę MFP Szalunkową. Wnosi ona w ten segment profesjonalnych produktów całkowicie nową jakość, dzięki dopracowanym, opartym na doświadczeniach MFP właściwościom wytrzymałościowym, a także ekonomiczności, wygodzie użytkowania i proekologiczności. Ponad to podczas BUDMY swoją premierę miały także oryginalne podłogi PERGO oraz międzynarodowa kolekcja dekorów płyt laminowanych – Global Collection, która stworzona została przez międzynarodowe środowisko projektantów.

Obydwie propozycje to kolejne kroki firmy Pfleiderer w stronę dekoratorskich inspiracji. Pfleiderer stał się oficjalnym, ekskluzywnym dystrybutorem marki PERGO na polskim rynku, oferując wyjątkowy produkt, stanowiący autonomiczną klasę podłóg, określaną jako „podłogi szwedzkie”. Łączą one w sobie niespotykaną na rynku paneli podłogowych wytrzymałość, z pięknym wzornictwem, które cieszy przez długie lata. Obecność wszystkich debiutujących produktów na stoisku zaaranżowano w sposób prezentujący zarówno ich walory estetyczne, jak i użytkowe.

Nowe horyzonty
BUDMA to impreza, na której gromadzi się branżowe środowisko - fachowcy, przedstawiciele mediów, a także najwybitniejsze osobistości ze świata architektury i designu. Ich obecność stała się idealną okazją do inauguracji współpracy firmy Pfleiderer z cenionym na świecie, polskim projektantem młodego pokolenia - Tomkiem Rygalikiem. Jest on laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, a jego prace wystawiane były m.in. w Berlinie, Łodzi, Londynie, Mediolanie, Nowym Jorku, a nawet w Tokio. Ponad to, Tomek Rygalik jest jedynym Polakiem, wykładającym na Royal College of Art w Londynie. Na uroczystym spotkaniu 12 stycznia, opowiedział on zgromadzonym gościom o znaczeniu tworzywa przy projektowaniu zaawansowanych wzorniczo produktów. 

Aspekty wzornicze stanowią bardzo istotną rolę w działalności firmy Pfleiderer. Celem podejmowanych przez nią działań, idących w kierunku pełnego wykorzystywania możliwości i walorów oferowanych produktów dla domu, bazujących na drewnie, jest poszerzanie spektrum ich zastosowania. Ogromnie istotne jest także inspirowanie do ich kreatywnego, a zarazem funkcjonalnego aranżowania przy projektowaniu przestrzeni życiowej. Współpraca z utalentowanym projektantem, kładącym silny nacisk zarówno na walory estetyczne, jak i właśnie na aspekt użytkowy swoich prac, ma odkrywać szereg nowych dróg do niekonwencjonalnego zastosowania produktów firmy Pfleiderer. Dodatkowo producent planuje sukcesywnie poszerzać swoją ofertę zgodnie ze światowymi trendami.

Pfleiderer mocno zaakcentował swoją obecność na BUDMIE (Zdjęcia: 2)

Złoty Medal MTP dla Płyty budowlanej MFPPłyta szalunkowa MFP - nowość w ofercie Pfleiderera

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA