/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

BUDMA 2011 - Drewno na topie

MTP, Drewno.pl

Autor: pks
Źródło: MTP, Drewno.pl
Data: 2011-01-25


Według wstępnych danych z ekspozycją wystawców prezentowaną podczas XX. Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma 2011, które odbyły się w Poznaniu w dniach 11-14 stycznia, zapoznało się ponad 62.000 osób. To o 3% więcej niż przed rokiem. Wystawcy zgodnie podkreślali wysoki profesjonalizm zwiedzających.

Zwiedzający dopisali, co uczestnicy Budmy uznali za dobry znak na 2011Zwiedzający dopisali, co uczestnicy Budmy uznali za dobry znak na 2011Fot. Drewno.pl

Styczniowe targi budowlane w Poznaniu, którym patronują ministrowie infrastruktury i gospodarki, miały wyjątkowy, jubileuszowy charakter. Specjaliści z branży już po raz dwudziesty spotkali się w Poznaniu, by uczestniczyć w największych targach budowlanych w naszej części Europy. Na zwiedzających czekały ekspozycje specjalne, interaktywne pokazy, specjalistyczne konferencje, a także blisko półtora tysiąca firm prezentujących na stoiskach swoją najnowszą ofertę dla budownictwa. Tematyka targów obejmowała wszystkie etapy realizacji inwestycji budowlanej - od projektowania, prac gruntowych oraz sprzętu budowlanego na placu budowy, przez elementy konstrukcyjne, ściany i elewacje, stropy, posadzki, stolarkę otworową, drzwi, dachy, chemię budowlaną i ceramikę łazienkową, po systemy wykończeniowe i systemy zarządzania budynkiem.

Wraz z Budmą odbywały się Targi Maszyn i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-tech oraz targi Centrum Budownictwa Sportowego.

Drewno "na topie"
Tegoroczny "Salon Drewna" mimo mniejszej ilości wystawców przyciągnął wielu gości. Nowa hala targowa, w której skupiona została oferta produktów z drewna, dała możliwość nieskrępowanej prezentacji oferty. Spośród 19 ekspozycji nagrodzonych w konkursie Acanthus Aureus, aż 6 zlokalizowanych było właśnie w hali 6A.

Wśród nagrodzonych za stoiska firm znalazły się m.in.: JAF Polska, Pfleiderer Grajewo oraz W-IREX.

Budma to tradycyjne forum podczas, którego firmy z branży budowlanej pokazują nowości w swojej ofercie. W tym roku Złote Medale MTP otrzymało osiem produktów. Wśród nich znalazły się: zdobywająca szturmem rynek Płyta budowlana MFP produkowana przez firmę Pfleiderer oraz nowoczesne Panoramiczne przesuwne okno połaciowe AZURO firmy Roto Frank.

Nowością targów był Salon Parkietów organizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem "Parkieciarze Polscy". W ciągu czterech targowych dni parkieciarze z całego kraju walczyli po raz pierwszy o tytuł: Parkieciarskiej Stolicy Polski. Zwycięzcą okazali się parkieciarze z Mławy.

Wśród wielu wydarzeń jakie odbywały się w trakcie poznańskiej imprezy warto było zobaczyć pokazy realizowane w ramach "Nowoczesnego Warsztatu Ciesielskiego", podczas których prezentowane były nowe technologie i nowoczesne narzędzia  pozwalające szybciej i lepiej wykonywać prace ciesielskie.

Żałować należy, że z powodu braku porozumienia między organizatorami targów i potencjalnymi wystawcami zabrakło "Wioski Domów Drewnianych"

BUDMA 2011 - Drewno na topie (Zdjęcia: 4)

Zwiedzający dopisali, co uczestnicy Budmy uznali za dobry znak na 2011Udane targi Pfleiderera: Złoty Medal dla Płyty budowlanej MFP i nagroda Acanthus Aureus za stoiskoCiekawą aranżację stoiska firmy JAF Polska docenili jurorzy konkursu Acanthus Aureus Parkieciarską Stolicą Polski na lata 2011-2012 została Mława

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz