/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Roto Frank: Umiarkowany optymizm

Roto Frank

Autor:
Źródło: Roto Frank
Data: 2011-01-25


Ubiegłorocznego scenariusza mnie udało się przewidzieć nawet najzdolniejszym wizjonerom. - mówi Barbara Ahlers, Prezes firmy Roto Frank Okucia Budowlane.

Barbara Ahlers, Prezes firmy Roto Frank Okucia BudowlaneBarbara Ahlers, Prezes firmy Roto Frank Okucia BudowlaneFot. Roto Frank

W ogólnym rozrachunku rok 2010 okazał się lepszy od oczekiwań. Polska spółka Roto Frank Okucia Budowlane, odpowiedzialna za dystrybucję okuć w Polsce, Krajach Bałtyckich, Ukrainie i Białorusi, zakończy go dwucyfrowym wzrostem obrotów na poziomie ok. 13%, czyli dwukrotnie wyższym od planowanego.

Upłynął on nam pod znakiem nieoczekiwanych wydarzeń i zwrotów akcji. Przez pierwsze 3 miesiące dawała nam się we znaki bardzo ciężka zima, a następnie dwukrotnie, pod koniec maja i w połowie czerwca, zmagaliśmy się z falami powodziowymi na Wiśle. Nie sposób o tym nie wspomnieć, gdyż wysoki stan wód przez 3 tygodnie praktycznie uniemożliwił nam prowadzenie normalnej działalności.

Natomiast od lipca sytuacja na tyle się poprawiła, że odnotowywaliśmy obroty znacznie wyższe od planowanych. Zarówno w Polsce jak i na rynkach eksportowych – na Ukrainie i w Białorusi.

Pośród klientów obserwowaliśmy bardzo duże zainteresowanie okuciami do okien o dużych rozmiarach i o dużej nośności PowerHinge oraz do drzwi tarasowych PatioLife. Producenci wyraźnie szukają sposobów na odróżnianie się od konkurencji. Takie sygnały otrzymujemy między innymi od firm, które chciałyby stosować w standardzie klamkę RotoSwing, wprowadzoną w ubiegłym roku do naszej oferty.

Prognozę na obecny rok szacujemy na ostrożnie optymistycznym poziomie i zakładamy, podobnie jak w roku ubiegłym, jednocyfrowy wzrost. Powodem do tego optymizmu jest zainteresowanie naszymi nowymi produktami oraz fakt, że wielu naszych klientów zwiększyło swoje moce wytwórcze. Liczymy, że powinno to znaleźć pozytywne odzwierciedlenie również w naszych wynikach w przyszłym roku.

Roto Frank: Umiarkowany optymizm (Zdjęcia: 2)

Barbara Ahlers, Prezes firmy Roto Frank Okucia BudowlaneKlamki RotoSwing

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA