/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Meble z Internetu - Kupuj z głową

Autor: oprac. pks
Źródło: Alvako.pl
Data: 2011-01-25


Zakupy książek czy płyt w Internecie nie są już dla nas niczym niezwykłym. W ostatnim czasie rośnie popularność internetowych zakupów produktów z kategorii "Dom i ogród" w tym np. mebli.

Internet sprzyja oryginalności - niepowtarzalne meble łatwiej znaleźć w sieciInternet sprzyja oryginalności - niepowtarzalne meble łatwiej znaleźć w sieciFot. Drewno.pl

Możliwość kupowania mebli przez Internet jest dla wielu osób wygodna i praktyczna, nie wymaga konieczności organizacji zakupów, stania w korkach, organizowania transportu mebli do domu, dlatego to oszczędność czasu, paliwa i pieniędzy. Zakupy mebli przez Internet to dostęp do ogromnej ilości produktów, możliwość szybkiego i łatwego porównania ceny, a przede wszystkim niskie ceny wynikające z dużej konkurencji.

Dlaczego tak tanio?
Z badań porównawczych, wynika, że ceny w meblowych sklepach internetowych są ok. 30% niższe niż w sklepach meblowych tradycyjnych. Oczywiście sprzedawcy internetowi mogą zaoszczędzić na kosztach logistyki i powierzchni wystawowej, pamiętać jednak należy, że zbyt niska cena danego produktu może być podejrzana. Jeśli zobaczymy w tradycyjnym sklepie meblowym narożnik za 2000 zł, a w Internecie podobny narożnik za 900 zł to niestety musimy się liczyć z tym, że nie jest to ten sam narożnik. Najczęściej jest on wykonany z niskiej jakości materiałów.

Transport jest istotny
Kolejną rzeczą na warto zwrócić uwagę to fakt, czy internetowy sklep meblowy dostarcza meble transportem własnym czy też korzysta z usług firm kurierskich. Dostawą firmą kurierską jest na pewno szybsza, ale firmy kurierskie nie szanują tak powierzonych im przesyłek jak sklep dlatego należy przy odbiorze mebla szczególną uwagę zwrócić na to czy mebel nie jest uszkodzony. Zdecydowanie lepiej jest poczekać trochę dłużej i oczekiwać na mebel dowieziony transportem sklepu - unikniemy wówczas nieporozumień i reklamacji związanych z uszkodzeniem mebla podczas transportu.

Nie kupuj pod presją chwili
Idealnie byłoby gdyby można zobaczyć mebel zanim się go kupi - to oczywista przewaga sklepów tradycyjnych. Niestety żaden taki sklep nie jest w stanie mieć tak bogatej oferty jak sprzedający meble po przez Internet. Tradycyjne sklepy meblowe posiadają na stanie kilka sof czy narożników, kilka meblościanek i sypialni, a jak się nie podoba to otwierają katalog i proponują to samo co w internecie tylko sporo droższe.

W związku z brakiem możliwości bezpośredniego obejrzenia towaru kupujący ma  prawo od odstąpienia od umowy zawartej zdalnie, czyli za pośrednictwem między innymi meblowego sklepu, nie dotyczy to jednak mebli wykonywanych na indywidualne zamówienie czyli większości mebli tapicerowanych. Większość sprzedawców w meblowych sklepach internetowych oferuje pomoc, dokładnie opisuje swoje produkty, a nawet wysyła próbki materiałów. Idealnie jest jeśli meblowy sklep internetowy wysyła takie próbki, wówczas w zaciszu mieszkania bez presji sprzedawcy spokojnie można dokonać wyboru.

Przy zakupie mebli tapicerowanych musimy się z tym liczyć, że na takie meble poczekamy trochę dłużej, niż na mebel wykonany z płyty wiórowej. Spowodowane jest to tym, że możliwości kolorów, wybawień elementów drewnianych itp. jest tak wiele przy jednym modelu. Meble tapicerowane wykonywane są na indywidualne zamówienie i taki mebel produkowany jest dopiero po złożeniu zamówienia.

Sprawdź sprzedawcę
Przed dokonaniem zakupu w sklepie internetowym należy sprawdzić czy jego właścicielem jest firma, czy podaje ona adres swojej siedziby, czy w opisie na temat właściciela sklepu znajdują się dane takie jak np. NIP, REGON, podczas rozmowy warto zapytać czy dostaniemy paragon lub fakturę. W przypadku wątpliwości, co do opisu produktu czy aktualności oferty oczekuj wyjaśnienia od obsługi sklepu przy pomocy poczty elektronicznej lub telefonicznie. Warto spróbować znaleźć opinie dotychczasowych klientów sklepu.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA