/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Korkowe podłogi w barcelońskiej bazylice Sagrada Familia

Amorim Revestimentos

Autor: dja
Źródło: Amorim Revestimentos
Data: 2011-01-24


Miliony turystów zwiedzających barcelońską bazylikę Sagrada Familia, katalońskiego architekta Antoniego Gaudí, będą chodzić po podłodze z portugalskiego korka.

Bazylika Sagrada Familia w BarcelonieBazylika Sagrada Familia w BarcelonieFot. Drewno.pl

Korkowe podłogi w Sagrada Familia zostały wybrane ze względu na oferowane połączenie poczucia komfortu i dystyngowanego wyglądu. Decydujące znaczenie miały również inne cechy podłóg korkowych, a mianowicie właściwości wygłuszające i wysoka odporność podłóg Corkcomfort Glue-down dodatkowo wzmocniona odpowiednia powłoką lakierową.

Portugalska firma Amorim Revestimentos dostarczyła do Sagrada Familia ok. 2000m2 korkowych płytek z linii Wicanders® Corkcomfort.

Bazylika Sagrada Familia znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Jej budowę rozpoczęto w 1882r. i trwa ona nieprzerwanie do dnia dzisiejszego, m.in. z powodu skomplikowanej, organicznej formy budowli i niepowtarzalności detali architektonicznych z których każdy musi być rzeźbiony osobno. Aktualnie szacowana data ukończenia prac to rok 2026.

***

Amorim Revestimentos to należąca do Grupy Amorim spółka będąca światowym liderem w produkcji i dystrybucji elementów podłogowych i boazerii z korka oraz paneli będących połączeniem korka i fornirów z drewna.

Dział Wykładzin Podłogowych i Ściennych Grupy Amorim powstał w 1978 roku, wraz z powstaniem Ipocork - Indústria de Pavimentos e Decoraçao, S.A., zakładów produkujących parkiety z wykorzystaniem korka. Amorim Revestimentos, powstał w styczniu 1996, w wyniku fuzji Inacor, S.A. i Ipocork, S.A. Obecnie firma posiada dwa zakłady produkcyjne usytuowane w Portugalii. Podłogi korkowe Amorim Revestimentos są znane pod marką Wicanders.

W Polsce Grupa Amorim reprezentowana jest przez Dom Korkowy. Założona w 1991r. spółka częścią Amorim stała się 1998r. Jej udział w krajowym rynku podłóg i okładzin ściennych z korka szacowany jest na 85%.

Korkowe podłogi w barcelońskiej bazylice Sagrada Familia (Zdjęcia: 3)

Bazylika Sagrada Familia w BarcelonieKorkowe podłogi w Sagrada FamiliaKorkowe podłogi w Sagrada Familia

Liczba wyświetleń: 3109


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA