/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

3000 zł za kubik dębiny na krotoszyńskiej aukcji

Drewno.pl

Autor: kaj
Źródło: Drewno.pl
Data: 2011-01-23


Rekord tegorocznej Międzynarodowej Aukcji Drewna Dębowego w Krotoszynie to 3 tys. zł za m3 surowca okleinowego.

Drewno dębowe przygotowane do krotoszyńskiej aukcjiDrewno dębowe przygotowane do krotoszyńskiej aukcjiFot. Lasy Państwowe

20 stycznia przedstawiciele 23 firm z Polski, Austrii, Estonii, Niemiec i Szwecji licytowali wystawiony na jubileuszowej, XX aukcji surowiec dębowy. W tym roku leśnicy przygotowali 1300 m3 wysokiej jakości drewna, w tym ok. 500 m3 drewna okleinowego.

Maksymalna osiągnięta cena odpowiada najwyższej cenie z ubiegłorocznej aukcji, wyższa jest jednak średnia cena jaką uzyskano ze sprzedaży - 1752 zł/m3. Warta podkreślenia jest również informacja, że nabywcy nie znalazło zaledwie 2 m3 drewna - To zasługa wysokiej jakości drewna przygotowanego do tegorocznej aukcji - mówi Tadeusz Konieczny z Wydziału Marketingu RDLP Poznań. - W aukcji wzięło udział więcej firm niż w ubiegłym roku, aż 19 z nich dokonało zakupu - dodaje.

Drewno dębowe pozyskane na tzw. "płycie krotoszyńskiej" jest cenionym surowcem. ze względu na specyfczne warunki glebowo-klimatyczne roczne przyrosty drzew są bardzo małe i dochodzą nawet do 10 słoi na centymetr, podczas gdy dęby rosnące w innych miejscach z reguły mają od jednego do pięciu słoi na 1 cm. Wąskosłoistość krotoszyńskich dębów jest m.in. zaletą w produkcji oklein.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA