/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Meble z regulacją pneumatyczną

Autor:
Źródło: Caya Design
Data: 2011-01-23


W produkcji narożnika Obsession zastosowano pneumatykę, która do tej pory nie była stosowana w produkowaniu mebli wypoczynkowych. Mechanizm wpływa na lepsze dostosowanie się mebla do ciężaru ciała.

Narożnik ObsessionNarożnik ObsessionFot. Caya Design

Caya Design wyprodukowała narożniki z regulowanymi w płaszczyźnie pneumatycznymi zagłówkami - dotąd powstały 3 modele: Infiniti Standard, Infiniti Modulo i Obsession. Podobny mechanizm wykorzystuje się w konstrukcjach foteli kinowych, kosmetycznych i w ekskluzywnych samochodach.

Obsession posiada podłokietnik podnoszony za pomocą siłowników gazowych, dzięki czemu ruchome i dostosowane podparcie ma nie tylko odcinek szyjny kregosłupa i głowa, ale i reszta ciała. Zagłówki i podłokietnik dostosowują się do ciężaru głowy, masy ciała i wzrostu osoby. Tak skonstruowany mebel spełnia po części funkcję ortopedyczną, bo obniża ryzyko napięcia mięśni szyi i odciąża barki i kręgosłup.

Narożnik Obsession zaprojektowny został przez Pawła Domachowskiego. Pokrywa go naturalna, matowa skóra z charakterystycznymi przeszyciami grubą dratwą na siedziskach i bokach. W standardzie wyposażony jest w gazetnik.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz