/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

RDLP w Białymstoku będzie modernizować drogi

Lasy Państwowe

Autor: Rafał Sienkiewicz
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2011-01-22


Nadleśnictwa Pisz i Maskulińskie podpisały umowy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na modernizację dróg pożarowych. Łącznie w obu nadleśnictwach zostanie odnowionych ponad 11,5 km dróg. Inwestycja ma kosztować blisko 13 mln zł.

RDLP w Białymstoku: Leśne drogi będą zmodernizowaneRDLP w Białymstoku: Leśne drogi będą zmodernizowaneFot. Lasy Państwowe

Projekt ma duże znaczenie dla społeczności lokalnych. – Trasa do Karwicy i Krzyży jest bardzo ważna dla naszego regionu. Cieszę się, że nadleśniczy podpisał umowę, dzięki której także gmina Ruciane-Nida będzie mogła na co dzień korzystać z tej drogi. Tędy będziemy dowozili dzieci i młodzież do szkoły podstawowej i gimnazjum – powiedział Zbigniew Opalach, burmistrz Miasta i Gminy Ruciane-Nida. Na modernizacji drogi skorzystają także turyści – będą mogli bezpiecznie dojechać do popularnego na Mazurach Muzeum Kanstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu.

Drogi będą miały wzmocnioną konstrukcję i nawierzchnię bitumiczną. Ich standardy umożliwią przejazd zarówno ciężkiego sprzętu przeciwpożarowego, jak i innych pojazdów wykorzystywanych do prac leśnych. Ich budowa będzie sfinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Inwestycja zostanie zakończona w 2012r.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz