/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

KPPD ma fundusze na inwestycję w Kaliszu Pomorskim

KPPD

Autor: dja
Źródło: KPPD
Data: 2011-01-19


Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego w Szczecinku podpisało z PKO BP dwie umowy kredytowe. Pozyskane z banku środki przeznaczone zostaną na budowę nowego tartaku w Kaliszu Pomorskim.

Nowa inwestycja będzie stanowić dla KPPD skok technologicznyNowa inwestycja będzie stanowić dla KPPD skok technologicznyFot. KPPD

Pierwsza z umów dotyczy kredytu inwestycyjnego w wysokości 9 mln zł na finansowanie budowy hali przetarcia wraz z niezbędną infrastrukturą. Druga umowa to kredyt inwestycyjny w wysokości 1 mln euro z przeznaczeniem na zakup maszyn i urządzeń będących wyposażeniem nowego tartaku.

Zabezpieczeniem kredytów są m.in:
- ustanowienie na rzecz banku hipoteki zwykłej łącznej w wysokości 9 mln zł oraz hipoteki umownej kaucyjnej łącznej do kwoty 2,7 mln zł na nieruchomości położonej w Kaliszu Pomorskim, gdzie mieści się Zakład Przemysłu Drzewnego w Kaliszu Pomorskim. Wartość ewidencyjna tej nieruchomości wynosi 4,2 mln zł.
- ustanowienie hipoteki umownej zwykłej łącznej w wysokości 1 mln euro oraz hipoteki umownej kaucyjnej łącznej do kwoty 300 tys. euro na nieruchomości położonej w Krosinie, gdzie mieści się Zakład Przemysłu Drzewnego w Krosinie. Wartość ewidencyjna tej nieruchomości wynosi 3,5 mln zł.
- ustanowienie zastawu rejestrowego o wartości 1.380 tys. euro na nowo zakupionych maszynach tartacznych będących przedmiotem tego kredytu.

Kredyty został udzielony na okres od 17.01.2011 r. do 30.09.2022r.

O planie budowy nowoczesnego tartaku KPPD informowało od kilku lat.

W lipcu 2008r. spółka podpisała umowę z niemiecką firmą Scantec Industrieanlagen GmbH w której za 2 mln euro Scantec zobowiązał się dostarczyć, zmontować i uruchomić linię produkcyjną składającą się z maszyn i urządzeń nowych i używanych oraz doprowadzić aby zakład uzyskał założoną moc produkcyjną.

W lutym 2009r. KPPD podpisało umowę wartą 3,6 mln zł dotyczącą wykonanie projektu oraz budowę nowej hali produkcyjnej w ZPD Kalisz Pomorski, w której będzie zainstalowana nowa linia. Dotychczas realizowane były prace projektowe i przygotowawcze do inwestycji.

Według publikowanych wcześniej założeń tartak ma mieć zdolność przerobową na poziomie 120. tys m3 drewna iglastego rocznie.

***

KPPD Szczecinek S.A jest obecnie jednym z największych producentów tarcicy w Polsce. Produkuje około 220 000 m3 tarcicy iglastej i 40 000 m3 tarcicy liściastej rocznie. Firma inwestuje w technologie dalszego przerobu tarcicy – suszenie, struganie, klejenie, optymalizację procesu wycinania defektów tarcicy, impregnację, parzenie. Łączna jednorazowa pojemność suszarń w całej firmie wynosi około 5200 m3. Spółka posiada również pięć punktów impregnacji ciśnieniowej tarcicy.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz