/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Kronospan Szczecinek wśród laureatów konkursu Filary Polskiej Gospodarki 2010

Kronospan Szczecinek

Autor:
Źródło: Kronospan Szczecinek
Data: 2011-01-18


We wtorek 10 stycznia 2011 roku w Teatrze Variete Muza w Koszalinie podczas uroczystej gali konkursu Filary Polskiej Gospodarki Zarząd Kronospan Szczecinek Sp. z o.o. odebrał wyróżnienie zaliczające przedsiębiorstwo do laureatów tego prestiżowego konkursu.

Fot. Kronospan Szczecinek

W tej, VI już edycji konkursu Filary Polskiej Gospodarki po raz pierwszy samorządy terytorialne, jako organy władzy – zlokalizowane zarówno najbliżej lokalnych przedsiębiorców, jak i społeczności – poprzez swoje głosy, zdecydowały o zakwalifikowaniu poszczególnych kandydatur do wyróżnień w poszczególnych województwach.

- Chciałbym podziękować za wyróżnienie – powiedział dyrektor Krzysztof Aleksandrowicz. – Jest ono dlatego istotne, że zostało przyznane przez samorządowców z naszego województwa. Kronospan w Szczecinku jest największym pracodawcą, stabilnym przedsiębiorstwem i dobrym partnerem dla władz lokalnych.

Samorządowcy z każdego województwa zostali poproszeni przez czołowy ośrodek badania opinii publicznej - Pentor o wytypowanie 3 przedsiębiorstw (i przyznanie punktów) w 3 następujących kryteriach:
- jest istotnym pracodawcą dla regionu, który promuje zatrudnienie (staże dla    studentów, zatrudnianie niepełnosprawnych, programy outplacement)
- jest ważnym płatnikiem podatków lokalnych
- działa na rzecz społeczności lokalnej, jest gospodarczą wizytówką regionu, jest zaangażowany w rozwój regionu, działa charytatywnie.

Firmy wyróżnione jako Filary Polskiej Gospodarki to przedsiębiorstwa cechujące się stabilnością, mające znaczący udział w rozwoju regionu, zarówno jako pracodawcy, wspierający i promujący zatrudnienie, czy umożliwiający rozwój przedsiębiorczości.

Istotnym kryterium było również zaangażowanie w działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnej. Filary Polskiej Gospodarki to zestawienie firm stabilnych ekonomicznie, a jednocześnie utożsamiających się z regionami, w których prowadzą swoją działalność.
 
***
Kronospan to wiodący producent wyrobów drewnopochodnych. Jest światowym liderem w produkcji płyt wiórowych, płyt MDF, paneli podłogowych, żywic do produkcji wyrobów drewnopochodnych oraz  największym w Europie producentem płyt OSB. Zakłady Kronospan zlokalizowane są w 29 krajach. Zatrudniają ponad 11,000 pracowników a sprzedaż Grupy przekracza 2.7 mld euro rocznie. Na Europę Środkową przypada 56% tej liczby. 

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA