/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
OPAKOWANIA

Drewniane palety potrzebują marketingu

Autor: dja
Źródło: FEFPEB
Data: 2011-01-10


Po deklaracjach złożonych przez IKEA i koncern farmaceutyczny Pfizer, Europejska Federacja Producentów Palet i Opakowań Drewnianych apeluje o zjednoczenie branży i wspólną walkę o rynek palet.

Czy drewniane palety zastąpione zostaną produktami z palstiku i tektury?Czy drewniane palety zastąpione zostaną produktami z palstiku i tektury?

Gil Covey, prezydent federacji, ostrzega przemysł paletowy przed niebezpieczeństwem, jakie dla rynku stanowią deklaracje składane przez wielkie koncerny oraz "kampania dezinformacji" jaką na rynku amerykańskim prowadzą producenci palet z tworzyw sztucznych.

Wypowiedź Covey'a dotyczy niedawnej decyzji IKEA, która zamierza w Europie zastąpić palety drewniane plastikowymi oraz wykonanymi z tektury falistej oraz decyzji firmy Pfizer o zastąpieniu palet drewnianych plastikowymi w związku ze skargą klienta na dziwny zapach butelek zawierających lek "Lipitor". Według ustaleń Pfizera zapach mógł być spowodowany przez środek impregnacyjny stosowany w drewnianych paletach. Fakt ten wykorzystywany jest w USA przez producentów palet z tworzyw sztucznych w kampanii porównującej wady palet drewnianych i zalety palet z tworzyw. W ubiegłym roku w USA ukazało się przynajmniej kilka artykułów i reportaży w znanych tytułach prasowych i stacjach telewizyjnych informujących o "niebezpiecznych paletach z drewna" - głównie w kontekście transportu żywności i farmaceutyków.

Zdaniem Covwya konieczne jest podjęcie przez producentów palet drewnianych wspólnych działań marketingowych pokazujących zalety drewnianych opakowań. - Ludzie którzy przemieszczają towary, będą to robić tą lub inną drogą. Chcielibyśmy zobaczyć więcej wsparcia ze strony tartaków i leśnictwa. Prosimy o ich pomoc, bo to interesie nas wszystkich. - dodaje Covey.
 
Jeden z materiałów video o "niebezpiecznych paletach z drewna"
 

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

absurd

A czy producenci tych plastikowych palet podają wyniki porównawcze wyprodukowania palety plastikowej i drewnianej. Ile przedziwnych środków chemicznych zostanie wypuszczonych w niebo przy produkcji 5 tys. palet plastikowych a ile przy produkcji 5 tys. palet drewnianych?

trakowy [14]Odpowiedz na ten komentarz2011-01-19 21:03:16

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz