/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Canfor zainwestuje w tartaki 300 mln dolarów

Autor: dja
Źródło: Canfor
Data: 2011-01-08


Kanadyjski koncern drzewny Canfor w ciągu trzech lat chce w swoje tartaki zainwestować ok. 300 mln CAD (dolarów kanadyjskich). Inwestycje mają podnieść konkurencyjność zakładów i zapewnić Canforowi znaczącą przewagę rynkową.

Fot. Canfor

Trzyletni plan strategiczny obejmuje program inwestycyjny mający zwiększyć wydajność i jakość, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów produkcji. Jeszcze w 2011r. firma zainwestuje w dział przetwórstwa drewna ok. 145 mln CAD (1 dolar kanadyjski jest równy ok 0,995 dolara amerykańskiego), z czego 120 mln CAD przeznaczonych ma być na projeky związane z unowocześnieniem parku maszynowego.

"Ten poziom inwestycji zapewni nam pozycję w czołówce branży i otwiera nowy, ekscytujący rozdział działalności Canfor" - powiedział prezes i dyrektor generalny firmy, Jim Shepard.

***

Canfor Corp. jest jednym z liderów kanadyjskiego przemysłu drzewnego z historią sięgającą lat 30-tych ubiegłego wieku. Obecnei firma posiada 20 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych zarówno na wschodnim, jak i zachodnim wybrzeżu. Spółka przetwarza głównie wyroby z drewna iglastego (tarcica, drewno konstrukcyjne, drewno klejone, sklejka) oraz zajmuje się produkcją płyt OSB. W oferce posiada również wyroby finalne z drewna jak panele, boazerie, listwy i inne. Canfor Corp. posiada także 50,2% udziałów w Canfor Pulp Limited Partnership, która jest jednym z największych producentów masy celulozowej siarczanowej i papieru w Kanadazie. Akcji Canfor notowane są na giełdzie w Toronto (Kanada).

W ciągu trzech kwartałów 2010r. spółka osiągnęła przychody w wysokości 1,801 mld CAD (2009: 1,526 mld CAD) i osiągnęła zysk netto na poziomie 106,4 mln CAD (2009: strata 53,7 mln CAD).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz