/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Urzędowski: Do sądu trafił wniosek o ogłoszenie upadłości spółki

Oknonet.pl, Polityka

Autor: dja
Źródło: Oknonet.pl, Polityka
Data: 2011-01-04


Do Sądu Rejonowego w Wałbrzychu trafił wniosek o upadłość producenta okien i drzwi z drewna, firmy Urzędowski sp. z o.o.

Fot. Urzędowski

Wniosek o upadłość likwidacyjną złożyła Centrala Zaopatrzenia Hutnictwa SA. Według informacji opublikowanych przez tygodnik "Polityka", zobowiązania spółki Urzędowski wobec CZH sięgają 37 mln zł. Na ok. 35 mln zł sąd wydał nakazy zapłaty.

Janusz Urzędowski założyciel i obecny prezes spółki uważa, że taki dług nigdy nie powstał, a trzyletnia współpraca z CZH była fikcją. W sierpniu złożył zawiadomienie (m.in. do CBŚ i ABW) o "wielkim przekręcie", którego padł ofiarą. Przekręt, jak uważa, polegać miał na tym, „iż obrót towarowy towarami i usługami realizowany z CZH, w całości opierał się na fikcyjnych transakcjach”. Sprawcami przekrętu miał być były prezes firmy Urzędowski sp. z o.o. Andrzej Urbański oraz Centrala Zaopatrzenia Hutnictwa.

Według informacji podanych na internetowej stronie firmy, Urzędowski sp. z o.o. jest największym polskim producentem wysokiej klasy okien, drzwi, parapetów z dębu, mahoniu i meranti. Istnieje na rynku od 1989 roku. Zatrudnia 477 osób. Siedziba i fabryka firmy mieści się w Ziębicach, w województwie dolnośląskim.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz