/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Krzesło w roli głównej - Paged Meble kręci film

Paged Mecle

Autor:
Źródło: Paged Mecle
Data: 2011-01-04


Polski producent słynie z bogatej tradycji meblarskiej. Założona w 1881 roku Fabryka Mebli Giętych w Jasienicy wywodząca się z thonetowskiej tradycji skupiała wokół siebie wiele wybitnych nazwisk oraz była świadkiem narodzin powszechnie rozpoznawalnych form jak krzesło Sigmund. Od samego początku działalności nie tylko produkowała meble w zgodzie ze światowymi standardami, ale sama je wyznaczała. Paged Meble, chcąc przybliżyć klientom dziedzictwo marki zrealizuje film.

Krzesło A-8291Krzesło A-8291Fot. Paged Meble

"Chcemy zaprezentować użytkownikom naszych mebli co tak naprawdę stanowi trzon, serce naszej marki. Chcielibyśmy także pokazać, iż tradycja wcale nie wyklucza nowoczesnego designu. Oba pojęcia mogą ze sobą współgrać. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam wypracować niezawodne techniki produkcyjne wpływające bezpośrednio na kunszt wykonania naszych mebli, również najnowocześniejszych, designerskich kolekcji”- mówi Urszula Ramczewska, Prezes Zarządu Paged Meble.

By w pełni oddać zaangażowanie i wysiłek wkładany w wykonanie każdej pojedynczej formy, film pozwala prześledzić proces produkcyjny klasycznego krzesła A-8291. Podróż rozpoczyna się od wyselekcjonowanego z dużą dbałością drzewa, będącego gwarancją jakości i trwałości powstającego mebla. Następnie zaprezentowany zostanie każdy detal procesu od korowania bali, przez fascynujący proces ręcznego gięcia drewna aż po polerowanie. Głównymi bohaterami filmu są nie tylko meble, ale także odpowiedzialni za sukces marki pracownicy Paged Meble - 1100 fachowców pracujących w 3 zakładach produkcyjnych: w Jasienicy, Jarocinie i Sędziszowie. Wszyscy wysokokwalifikowani, połączeni tą samą pasją, w filmie będą pełnili rolę przewodników po nowoczesnych parkach maszyn.

W filmie zostanie ukazany także szeroki asortyment marki, w aranżacjach wykonanych przez Klientów i specjalistów Paged Meble.

Muzykę do filmu skomponował Adam Kamiński.

Film Paged jest ilustracją unikalnej działalności firmy Paged Meble S.A. produkującej meble drewniane, w dużej części w technice giętej. Wysmakowane wzornictwo, idące w parze z nieprzecenioną, wielopokoleniową tradycją i ścisłym związkiem z naturą, oryginalnością to w dzisiejszym świecie konsumentów to prawdziwa rzadkość.

Dlatego zdecydowaliśmy się na zilustrowanie procesu produkcji, poprzez porównanie do najdoskonalszego kunsztu – pracy lutnika nad jednym z najdoskonalszym instrumentem – wiolonczelą. Zarówno produkcja krzesła jak i wiolonczeli wymaga dbałości o szczegół. Dodatkowo wzbogaciliśmy wartość przekazu oryginalnie skomponowanym utworem na wiolonczelę, który w swojej linii melodycznej pełni rolę łącznika pomiędzy tradycją i kunsztem, a nowoczesnością.

Zdjęcia, które udało się nam zdobyć w zakładzie w Jasienicy, doskonale harmonizują z „koncertem” smyczkowym. Jednak bohaterem pierwszego planu jest krzesło – dzisiejszy symbol wysmakowanego designu. Wokół niego toczy się cała akcja spotu. Cała akcja wiąże się z krzesłem, z kolejnymi etapami jego produkcji, porównywanymi do majstersztyku gry na doskonałym (drewnianym i uchodzącym nadal za jeden z symboli designu) instrumencie. „Droga” rozpoczyna się na etapie tartaku, poprzez kolejne etapy obróbki drewna, jednocześnie uwypuklając w części artystycznej (koncertu) elementy gotowego już produktu, na którym zasiada muzyk. Między takimi oczywistymi porównaniami umieściliśmy informacje historyczne oraz ogólne informacje na temat Paged Meble S.A.

Decydując się na pokazanie krzesła przekazaliśmy komunikat o nowoczesności – nie tylko w technologii samej produkcji, ale również w innowacyjnym myśleniu, znajomości trendów.
- mówi Roman Wernik, Account Manager agencji reklamowej Malum.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz