/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Forte wycofuje sie z Rosji i Ukrainy

Forte

Autor: dja
Źródło: Forte
Data: 2010-12-30


Fabryki Mebli Forte poinformowały o zawarciu listu intencyjnego w sprawie sprzedaży spółek działających w Rosji i na Ukrainie.

Fot. Forte

Obie spółki zajmują się produkcją mebli. Ukraińska spółka została założona w 2001r. Fabryka mebli we Władimirze otwarta została w grudniu 2005r.

Potencjalnym nabywcą obu spółek jest Boydak Foreign Trade Co. (Boydak Dis Ticaret AS) z siedzibą w Kayseri w Turcji. Przedmiotem sprzedaży ma być 100% udziałów w spółkach FORTE RUS OOO z siedzibą we Władimirze (Rosja) oraz FORTE UKRAINA OOO z siedzibą w Artiomowsku (Ukraina).

Według zawartej umowy tranaskacja sprzedaży udziałów ww. spółek powinna zostać zrealizowana do końca lutego 2011r. Łączna wartość udziałów FORTE RUS OOO i FORTE UKRAINA OOO w aktywach FM Forte SA wynosi 49.593 mln zł. List intencyjny zakłada także m.in. współpracę stron transakcji w zakresie dostaw z Polski produktów oraz półfabrykatów.

Przeprowadzenie transakcji sprzedaży udziałów uzależnione jest od uzyskania przez Boydak Foreign Trade Co. zezwoleń urzędów antymonopolowych Rosji i Ukrainy, jednak nie oznacza obligatoryjnego zawarcia umów sprzedaży udziałów. Ostateczne warunki transakcji, w tym kwota transakcji, zostaną ustalone przed zawarciem umów sprzedaży udziałów ww. spółek. Turecka spółka otrzymała już stosowne zezwolenia Urzędu Antymonopolowego Ukrainy, decyzja Urzędu Antymonopolowego Rosji oczekiwana jest w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Obie spółki zajmują się produkcją mebli. Ukraińska spółka została założona w 2001r. Fabryka mebli we Władimirze otwarta została w grudniu 2005r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Nieustającego pasma sukcesów ciąg dalszy......

Ktoś [1]Odpowiedz na ten komentarz2011-01-25 16:52:52

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA