/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Design tworzony przez naturę

Jadik

Autor:
Źródło: Jadik
Data: 2010-12-29


Jednym z najmocniejszych trendów wnętrzarskich nadchodzącego roku jest design inspirowany naturą. Brązy i zielenie królujące w kolorystyce, drewno zachwycające usłojeniem, sękami i spękaniami – to elementy, które na stałe zadomowią się w naszych wnętrzach.

Stół CastleStół CastleFot. Jadik

Natura od zawsze inspirowała pisarzy, malarzy, fotografów, designerów –wszystkich, którzy w jakiś sposób kreują różnie rozumianą przestrzeń. Mimo tego, że co chwilę na rynek wnętrzarski wchodzi nowy trend, ten design zawsze będzie w modzie, dzięki swoim uniwersalnym cechom i możliwości łączenia go z innymi nurtami. Jak zaplanować naturalne wnętrze? Poniżej przedstawiamy kilka podpowiedzi.

Barwy natury
Kolor pomaga ukształtować klimat wnętrza.  Paleta inspirowana naturą zawiera przede wszystkim brązy i zielenie.  Barwy te zawsze wyglądają świeżo, kreują klimat harmonii i spokoju. Pozwalają na dowolny dobór mebli i innych akcesoriów wnętrzarskich, gdyż równie dobrze mogą być dopełnieniem delikatnego stylu, jak i doskonałym tłem dla mocniejszych akcentów. Naturalną kolorystykę można wzbogacić o pastelowy wrzos, piaskowe beże lub jasne, cytrusowe akcenty. W zależności od naszego wyboru barwy nadadzą wnętrzu lekkości, rozjaśnią go lub optycznie zmniejszą i przyciemnią przestrzeń, wydobędą niezauważalne wcześniej walory, jak np. kształt lub kontur wnętrza.

Materiały od natury
Design inspirowany naturą to nie tylko charakterystyczna kolorystyka, ale też konkretne materiały, faktura, komponenty. W nadchodzącym okresie królować będzie drewno. Meble z tego tworzywa pięknie komponują się z opisaną wcześniej paletą kolorów tworząc harmonijne, eleganckie i ponadczasowe wnętrze. Ważne jest, aby drewno miało widoczne usłojenia, zachwycało bogactwem sęków i zapachem prawdziwego drewna. Powinno przypominać naturalny, nie przerobiony przez człowieka, surowiec. W taki trend świetnie wpasowują się stoły firmy Jadik. Dębowe, wytwarzane ręcznie modele wyróżniają się naturalnym wyglądem, lekko chropowatą, przyjemną w dotyku powierzchnią i rustykalnymi pęknięciami. Dzięki manualnemu szlifowaniu podkreślony jest indywidualny rysunek drewna i jego autentyczne piękno. Mebel przyciąga wzrok detalami, które dodają mu charakteru – drobnymi załamaniami i delikatnymi żłobieniami. Jest idealnym dopełnieniem wnętrza, które chce czerpać inspiracje z przyrody.

Design inspirowany naturą jest trendem na lata. Tworzy we wnętrzach atmosferę spokoju, harmonii i relaksu, którego często brakuje nam na co dzień.

Design tworzony przez naturę (Zdjęcia: 2)

Stół CastleStół Extension

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz