/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Deweloper przejmuje giełdowa spółkę Trion

Trion

Autor: dja
Źródło: Trion
Data: 2010-12-28


Alterco SA, polska spółka działająca na rynku deweloperskim, przejęła producenta okien i drzwi - giełdową spółkę Trion SA.

Fot. Drewno.pl

Operacja realizowana jest poprzez spółkę zależną od Alterco zarejestrowaną na Cyprze - Grandecassius Limited.

Jak poinformował zarząd Trion, w ramach trwającego procesu podwyższenia kapitału zakładowego spółki, w dniu 23 grudnia 2010 roku Grandecassius Limited zawarł umowę objęcia 112 200 000 akcji serii S, które zostały opłacone wkładem pieniężnym w wysokości 56,1 mln zł. Akcje stanowia ok. 66% kapitału Trion SA.

W tym samym dniu Trion odkupił od cypryjskiej spółki 100% akcji spółki CF PLUS SA z siedzibą w Gdańsku. Cena sprzedaży została ustalona na 67,045 mln zł zł.

Spółka CF PLUS SA posiada cztery spółki celowe, których zadaniem jest zorganizowanie i przeprowadzenie kompletnego procesu budowlanego zaplanowanych inwestycji w różnych rejonach Polski, które zakładają wybudowanie na obrzeżach najważniejszych aglomeracji miejskich jednorodzinnych osiedli mieszkaniowych:
- Absolut Plus sp. z o.o. - zrealizuje osiedle 190 domów jednorodzinnych w Gruszczynie (koło Poznania), powierzchnia gruntu wynosi 13,2 ha;
- Emir 6 sp. z o.o. - posiada prawo do nabycia gruntu w Krakowie pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne, powierzchnia gruntu wynosi 21,6 ha, planowana inwestycja to ponad 220 jednostek mieszkaniowych z programem towarzyszącym;
- Cogilco sp. z o.o. - posiada grunt w Kiekrzu (koło Poznania) pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne, powierzchnia gruntu wynosi 4,8 ha, na którym powstanie około 60 domów;
- Tara sp. z o.o. - posiada prawo do nabycia gruntu w Gdańsku pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne, powierzchnia gruntu wynosi 8,7 ha, inwestycja obejmie wybudowanie ok. 100 budynków, w tym kilkanaście rezydencji.

Według zarządu Trion SA zawarte umowy są realizacją i najważniejszym punktem planu naprawczego Grupy Kapitałowej Trion. Istotą tych działań jest dokapitalizowanie spółki oraz wprowadzenie do Grupy Trion aktywów, które będą podstawą materialną nowego modelu biznesowego. Trion SA stanie się spółką holdingową realizującą poszczególne projekty mieszkaniowe w formule spółek celowych na terenie całego kraju, wyspecjalizowanym w budownictwie jednorodzinnym na specjalnie wyselekcjonowanych, atrakcyjnych terenach na obrzeżach dużych miast. Bazą służącą doświadczeniem w realizacji takich projektów oraz zapleczem kadrowym i logistycznym jest spółka Alterco, która w związku z umową objęcia ok. 66 % akcji Trion  stała się pośrednio znaczącym akcjonariuszem i właścicielem spółki.

Dzięki połączeniu z Grupą Alterco - Trion w najbliższych latach wybuduje około 600 domów w okolicach największych polskich aglomeracji. Spółka planuje realizację i sprzedaż nowoczesnych, podmiejskich osiedli mieszkaniowych, przeznaczonych dla nabywców - poszukujących domu w spokojnej okolicy z jednoczesną gwarancją szybkiego dotarcia do centrum miasta. Kluczową przewagą rynkową projektów nieruchomościowych realizowanych przez Grupę Trion ma być bardzo dobra lokalizacja oraz atrakcyjna cena.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA