/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Global Wood Holding posadzi eukaliptusy na pustyni

Autor: oprac. dja
Źródło: Reuters
Data: 2010-12-27


Ok. 900 mln euro planuje zainwestować w plantacje drzew eukaliptusa szwajcarska firma Global Wood Holding.

Plantacja eukaliptusaPlantacja eukaliptusaFot. MeRyan, CC

Plantacja o powierzchni 160 tys. powstać ma na pustyni w Tunezji, ok. 500 km na południe od stolicy kraju - Tunisu. Jak powiedział Aldo Bonaldi, Global Wood Holding, na wspólnej konferencji prasowej z tunezyjskim Ministrem Własności Publicznej i Spraw Ziemi - Fouad Daghfou, plantacja w ciągu piętnastu lat zdolna będzie produkować 2 mln m3 drewna z przeznaczeniem na do Europy. Spodziewane jest, że w ramach projektu wykreowane zostanie 45 tys. miejsc pracy

Eukaliptus to szybkorosnące drzewo, wiecznie zielone drzewo pochodzące z Australii. Drewno eukaliptusa znajduje zastosowanie zarówno w przemyśle papierniczym, jak i płytowym. Nadaje się również jako surowiec tartaczny z przeznaczeniem m.in. tarcicę budowlaną. Cenny jest też olejek eukaliptusowy wykorzystywany w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym.

Eukaliptus znany jest również z dużego zapotrzebowania na wodę. Plantacja eukaliptusów potrafi "wyssać" wodę z rozległego ternu. Według zapewnień jakie składał Bonaldi, lokalizacja plantacji uwzględnia również aspekty ekologiczne.

Global Wood Holding to szwajcarska grupa kapitałowa której celem jest uzyskanie statusu światowego lidera w zakresie dostaw drewna dla zakładów energetycznych spalających biomasę. Od 2009r. holding obecny jest również w Polsce poprzez częstochowską spółkę ICL Poland.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA