/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Baltic Wood promuje swoje produkty znakiem Rainforest Alliance

NEPCon

Autor: oprac. dja
Źródło: NEPCon
Data: 2010-12-23


W najnowszym katalogu producenta podłóg pojawia się rozpoznawalny na całym świecie znak Rainforest Alliance Certified.

Fot. Baltic Wood

Firma ekologicznie odpowiedzialna
Baltic Wood znany jest nie tylko ze swych wyrobów, lecz także z odpowiedzialnego podejścia do korzystania z zasobów przyrody oraz dbałości o ochronę środowiska. O tym fakcie świadczy wdrożony system zarządzania środowiskowego, a także certyfikat FSC przyznany po raz pierwszy w roku 2004.

Bardzo ważnym elementem strategii marketingowej Baltic Wood jest możliwość wykorzystania uznanych znaków, świadczących o spełnieniu standardów jakości i ochrony środowiska. Z pewnością znak RAC (Rainforest Alliance CertifiedTM) pomoże przekazać ideologię biznesu Baltic Wood S.A., która koncentruje się nie tylko na efektywności finansowej lecz także bierze pod uwagę kwestie poszanowania przyrody.

Baltic Wood o FSC i Rainforest Alliance
Zainteresowanie zagadnieniami środowiskowymi potwierdza wypowiedź p. Katarzyny Szczepskiej - Kierownika Marketingu i PR Baltic Wood S.A.: „Zdajemy sobie sprawę, jak poważnym zagrożeniem dla środowiska może być niekontrolowana eksploatacja przyrody. Dlatego dbamy o środowisko naturalne, wdrażając szereg udoskonaleń na rzecz jego kompleksowej ochrony. Certyfikat FSC przyznany przez Rainforest Alliance gwarantuje, że drewno wykorzystywane do produkcji podłóg Baltic Wood S.A. pochodzi wyłącznie z lasów zarządzanych z uwzględnieniem dobra przyrody. Klienci, rozumiejąc jak ważne jest dbanie o środowisko, świadomie wybierają podłogę Baltic Wood S.A. Stosując logo Rainforest Alliance CertifiedTM na materiałach promocyjnych możemy szybko zakomunikować stronom zainteresowanym, że należymy do grona firm ekologicznie odpowiedzialnych.”

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz