/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

IKEA Największym Inwestorem 2010 roku

PAIiIZ

Autor: dja
Źródło: PAIiIZ
Data: 2010-12-21


Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych uhonorowała trzech największych zagranicznych inwestorów mijającego roku w kategoriach: największa inwestycja, inwestycja, która utworzyła najwięcej miejsc pracy oraz najważniejsza inwestycja w sektorze nowoczesnych technologii.

Fot. Drewno.pl

W kategorii Największa Inwestycja w 2010r. laureatem nagrody jest firma Swedspan/IKEA. Inwestycja Swedspan/IKEA jest jednym z największych projektów PAIiIZ w tym roku i jednocześnie jednym z najważniejszych przedsięwzięć w regionie Polski Wschodniej. Od 2011r. firma będzie wytwarzać do 250.000 m3 lekkich, niskoemisyjnych produktów dla przemysłu meblarskiego. Produkcja ultralekkich paneli HDF Green-Light w oparciu o nowy proces technologiczny gwarantuje lepsze właściwości produktu, niższą wagę oraz redukcję kosztów.

Inwestor otrzyma dofinansowanie w ramach działania 4.5.1 - wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki z sektora produkcyjnego. Projekt będzie realizowany etapami. Inwestycja będzie samowystarczalna energetycznie, firma planuje kosztem ok. 40 mln euro budowę instalacji kogeneracyjnej.

Nowa inwestycja w gminie Orla przyczyni się do aktywizacji i rozwoju regionu, a także całej Polski Wschodniej. Dzięki nowej fabryce powstanie 230 miejsc pracy i kolejne u poddostawców, co będzie miało znaczący wpływ na zmniejszenie stopy bezrobocia w regionie.

W 2010 r. PAIiIZ zakończyła pozytywną decyzją 47 projektów inwestycyjnych tj. o 11 więcej niż w roku 2009, o łącznej wartości 619,2 mln euro. Dzięki inwestycjom powstanie 9 305 nowych miejsc pracy.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA