/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Barlinek zwiększa produkcję podłóg litych

Barlinek

Autor: oprac. dja
Źródło: Barlinek
Data: 2010-12-17


Barlinek S.A. od roku sprzedaje podłogi z litego drewna, produkowane przez rumuńską spółkę, należącą do jego Grupy Kapitałowej. W ostatnich miesiącach spółka podjęła decyzję o zwiększeniu produkcji do 500 tys. m2.

Produkcja podłóg litychProdukcja podłóg litychFot. Barlinek

 
- Rozpoczynając produkcję w zeszłym roku wiedzieliśmy, że systematycznie rośnie zainteresowanie konsumentów podłogami z litego drewna. Szybko odpowiedzieliśmy na potrzeby klientów, wprowadzając do oferty handlowej litą deskę barlinecką. Produkt został niebawem doceniony za wysoką jakość wykonania nie tylko w Polsce, ale i za granicą - mówi Marek Janke, Członek Zarządu Barlinek S.A.

W tym roku Barlinek sprzeda blisko 250 tys. m2 podłóg litych, wyprodukowanych przez Barlinek Romania S.A. Zdaniem Marka Janke w ostatnich miesiącach popyt na podłogi lite znacząco się zwiększył, co potwierdza słuszność decyzji, dotyczącej podwojenia mocy produkcyjnych. Dostępność do surowca certyfikowanego w Polsce i na Ukrainie oraz niższe koszty produkcji w przypadku tej drugiej lokalizacji przesądziły o lokalizacji dwóch zakładów produkcyjnych właśnie w Barlinku oraz Winnicy.

- Planujemy uruchomienie inwestycji na początku 2011 roku. Zakładaną pełną wydajność linii osiągniemy prawdopodobnie w drugim kwartale przyszłego roku - twierdzi Marek Janke.

Nowa linia produkcyjna będzie dysponowała nowoczesnym parkiem maszynowym, skonfigurowanym w sposób umożliwiający wdrażanie nowych rozwiązań, które pojawią się w ofercie produktowej już w pierwszej połowie nowego roku. Wartość inwestycji wyniesie około 9 mln zł. To pozwoli Barlinkowi w przyszłym roku na łączną produkcję 500 tysięcy m2 podłóg z litego drewna i ugruntowanie pozycji wśród największych europejskich producentów.


***
Grupa Barlinek jest wiodącym producentem warstwowych podłóg drewnianych na świecie o potencjale produkcji ponad 9 mln m2 rocznie. Najważniejszym oferowanym produktem jest deska barlinecka - warstwowa podłoga ze szlachetnych gatunków drewna rodzimego i egzotycznego. Sprzedaż podłóg prowadzona jest do 50 krajów na 4 kontynentach. Grupa oprócz deski barlineckiej wytwarza także podłogi lite, certyfikowane podłogi do obiektów sportowych, listwy podłogowe oraz paliwa energetyczne: pelet drzewny i brykiet kominkowy.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz