/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

IKEA: Wyższy VAT nie wpłynie na ceny w 2011r.

IKEA

Autor:
Źródło: IKEA
Data: 2010-12-17


IKEA zdecydowała się na pokrycie kosztu wzrostu VAT, ze względu na to, ze w 2011 roku będzie świętować 50-lecie współpracy z Polską. Klienci IKEA w Polsce nie odczują podwyżki VAT, ponieważ ceny produktów w sklepach nie zostaną podniesione.

Fot. IKEA

Zgodnie z nowymi regulacjami prawnymi od stycznia 2011 roku wzrośnie stawka VAT. Wysokość podatku na meble wzrośnie z 22% do 23%, na żywność przetworzona z 3% do 5%, natomiast na usługi gastronomiczne z 7% do 8%. Mimo tych zmian, ceny produktów IKEA nie wzrosną. Ta specjalna oferta obejmie cały asortyment, zarówno meble, jak i dodatki oraz produkty żywnościowe dostępne w sklepach i restauracjach IKEA.

50 lat udanej współpracy między IKEA i Polską
Ta bliska relacja rozpoczęła się w styczniu 1961 roku, kiedy to w fabryce mebli w Radomsku zostało złożone pierwsze zamówienie na krzesła ÖGLA. Rezygnacja z podniesienia cen, pomimo zmiany wysokości podatku VAT, to pierwszy z prezentów, który IKEA przygotowała dla swoich klientów w związku z obchodami 50-lecia.

Cały 2011 rok będzie upływał pod hasłem celebrowania 50-letniego związku Polski i IKEA. IKEA jest zaangażowana w długoterminowe relacje z dostawcami, producentami mebli i wieloma innymi partnerami w Polsce. Na przestrzeni lat, IKEA stała się także ważnym elementem życia codziennego wielu Polaków inspirując ich oraz pomagając w tworzeniu lepszych warunków życia.

Związek ten narodził się, kiedy Ingvar Kamprad, załozyciel IKEA, odwiedził po raz pierwszy Polskę w 1961 roku. Niedługo potem zostały złożone pierwsze zamówienia na meble dla IKEA w fabryce mebli w Radomsku. Obecnie, 50 lat od czasu tego historycznego zamówienia, Polska jest jednym z najważniejszych dostawców produktów do sklepów IKEA na całym świecie. Prawie połowa całego asortymentu sklepów IKEA, czyli ponad 4000 produktów, wytwarzana jest w naszym kraju.

IKEA powstała w Polsce – powiedział Ingvar Kamprad na otwarciu nowej ekspozycji poświęconej historii i wartościom IKEA, w Älmhult jesienią 2010 roku. Choć charakter firmy został ukształtowany przez jej szwedzkie korzenie i kulturę, to związek z Polska jest w jej historii istotnym elementem.

Szwedzki styl szybko przypadł do gustu bardzo wielu Polakom. Założyciel IKEA zawsze podkreśla swój silny związek z Polska, chętnie tu przyjeżdża i wciąż interesuje się tym, jak żyje się Polakom, co u nas słychać i wcale nie dotyczy to tylko interesów. Te 50 lat to doskonała baza do dalszej współpracy, a także rozwoju zaangażowania w bliskie relacje łączące IKEA i Polskę.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz