/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Poznaliśmy najlepszych leśnych pracodawców na Warmii i Mazurach

Lasy Państwowe

Autor: Adam Pietrzak
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2010-12-17


Zakład Usług Leśnych Beaty Skłodowskiej i Dariusza Kaczyńskiego ze Szczytna wygrał pierwszą edycję konkursu „Bezpieczny Las”.

Fot. Lasy Państwowe

Współorganizatorem konkursu była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie. - Nie mieliśmy żadnego wypadku i mamy nadzieję, że tak zostanie – mówiła tuż po ogłoszeniu wyników Beata Skłodowska.

Poznaliśmy najlepszych leśnych pracodawców na Warmii i Mazurach
Tylko w tym roku na Warmii i Mazurach śmierć podczas ścinki drzew poniosły trzy osoby, a kilka innych zostało rannych. Dlatego olsztyński Okręgowy Inspektorat Pracy przy współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Olsztynie, Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Leśnych Oddział Regionalny w Olsztynie i olsztyńskim oddziałem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa zorganizował – po raz pierwszy - konkurs „Bezpieczny Las”. Jego adresatami były zakłady usług leśnych, a wyniki ogłoszono 15 grudnia w siedzibie olsztyńskiej RDLP.

Do rywalizacji przystąpiło dwadzieścia firm, które świadczą usługi na rzecz nadleśnictw. Od września do listopada zakłady usług leśnych, które wystartowały w konkursie były poddawane drobiazgowej kontroli przez inspektora pracy. - Pod uwagę braliśmy nawet to, ilu pracowników danej firmy zostało zaszczepionych przeciwko boreliozie – tłumaczył Adam Sieradzki, inspektor, który kontrolował uczestników konkursu „Bezpieczny Las”. Wiesław Matys, Okręgowy Inspektor Pracy w Olsztynie: - Województwo warmińsko-mazurskie jest niestety w czołówce, jeżeli chodzi liczbę wypadków w pracy. Dlatego organizujemy konkursy zachęcające pracodawców do tworzenia bezpiecznych miejsc pracy. Jednym z takich konkursów jest właśnie konkurs „Bezpieczny Las”.

Jan Karetko, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie podkreślił, że problem wypadków podczas prac leśnych istnieje i nie można go ani ukrywać, ani przechodzić nad nim do porządku dziennego.- Statystyki są przerażające. Z punktu widzenia leśników wypadki wśród pracowników zakładów usług leśnych są problemem moralnym. Ale proszę mi wierzyć, że problem moralny jest częstokroć gorszy od problemu prawnego – powiedział dyrektor Jan Karetko.

Sebastian Smoluk, przewodniczący olsztyńskiego oddziału Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa: - Podczas prac leśnych, pracownicy są rozproszeni. Nie można mieć nad każdym z nich nadzoru. Dlatego tak ważna jest świadomość pracodawców i pracowników, jak organizować te prace tak, by były one bezpieczne.

Zwycięzcą pierwszej edycji konkursu „Bezpieczny Las” okazała się firma Zakład Usług Leśnych Beata Skłodowska, Dariusz Kaczyński, sp. jawna w Szczytnie. - Zgłosiliśmy się do konkursu, bo wierzymy, że jakość naszych usług jest bardzo dobra. Nie mieliśmy żadnego wypadku i mamy nadzieję, że tak zostanie. Cieszymy się, że nasza praca została doceniona — powiedziała Beata Skłodowska.

Zwycięzcy, a także zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca zostali zwolnieni na rok z rutynowych kontroli inspekcji pracy. Otrzymali też nagrody rzeczowe.

Pełna lista laureatów pierwszej edycji konkursu „Bezpieczny Las”:

I miejsce
Zakład Usług Leśnych Beata Skłodowska, Dariusz Kaczyński, Sp. jawna w Szczytnie


Nagrody: profesjonalna pilarka spalinowa H 346 XPG ufundowana przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie oraz buty drwala-pilarza ufundowane przez ZPUH LP w Olsztynie

II miejsce
„ŻUBR” Zakład Usług Leśnych Trzcińscy & Koźmiński Sp. j. w Szczytnie


Nagrody: kompletny ubiór drwala-pilarza wraz z ochronami osobistymi ufundowany przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewiarstwa oraz buty drwala-pilarza ufundowane przez ZPUH LP w Olsztynie

III miejsce ex aequo
Zakład Usług Leśnych Tadeusz Stankiewicz w Miłakowie i Zakład Usług Leśnych Stanisław Gurzyński w Chełstach

Nagrody: komplety - spodnie + kurtka drwala-pilarza, ufundowane przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych Regionalny Oddział w Olsztynie oraz buty drwala-pilarza ufundowane przez ZPUH LP w Olsztynie.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali od organizatorów dyplom uczestnictwa oraz upominek w postaci kasku drwala-pilarza z osprzętem, ufundowany przez RDLP w Olsztynie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA